הגופה בבית דגן: לא אירוע פלילי

אחרי ימים של מתח המשטרה פרסמה כי הוסר החשש שמדובר באירוע פלילי. גופת הגבר שנמצאה בסופ"ש שייכת לנעדר רפאל מיראלשווילי, שישב בעבר בכלא על תקיפת ערבי. גופתו נמצאה אזוקה ביד אחת. מכר שלו: הוא אהב לתת

הותר לפירסום: הגופה שנמצאה בסוף השבוע בבית דגן היא גופתו של רפאל מיראלשווילי, בן 25, תושב לוד. ממצאי הנתיחה הראשונים לא מצביעים בשלב זה על חשד לפלילים. אחת ההערכות שנבדקות היא שמדובר בהתאבדות.

מיראלשווילי נעדר מביתו מזה כחודש לאחר שיצא מביתו בשכונת חב"ד בעיר - ונעלם. לטענת המשטרה הוא היה חבר בארגון הדתי "יד לאחים". לפני כשנתיים הוא ריצה עונש מאסר של שנה בכלא לאחר שחטף צעיר פלסטיני שניהל רומן עם צעירה חרדית והכה אותו. בארגון, עם זאת, מכחישים שהוא היה חבר.

גופתו נמצאה אזוקה ביד אחת סמוך למבנה נטוש בשדה פתוח, והמשטרה חשדה כי מדובר באירוע פלילי. למשטרה לקח זמן לשכנע את משפחתו החרדית לבצע נתיחה שלאחר המוות, שלאחריה התברר שככל הנראה מדובר בהתאבדות ואין חשד לפלילים. עם זאת המשטרה תמשיך לחקור את המקרה.

"הוא היה ילד למופת ילד, בחור שמאוד אהב לתת", אמר לחדשות 2 באינטרנט הרב יעקב גלויברמן מראשי חסידי חב"ד. "הייתה הלוויה כואבת והשתתפו בה כאלף איש. זה מקרה טראגי שמאוד כואב לאנשים. המשפחה עקבה אחרי כל שביב תקווה, עשו מאמצים מרובים לחפש אותו. הידיעה על כך שהוא לא מת בנסיבות פליליות לא מקלה. הכאב עוד יותר גדול".

שלוש גופות בשבוע אחד

ביום בו נמצאה גופתו של מיראלשווילי נמצאה גופה נוספת בנחל אלכסנדר בין נתניה לחדרה. מספר ימים קודם לכן נמצאה גופה בפח אשפה בוער ברמת גן.

בימים האחרונים השיגה המשטרה התקדמות דרמטית בפענוח מקרה הגופות המבותרות שנמצאו בפח האשפה הבוער ברמת גן ובנחל אלכסנדר. לצד ההתקדמות בפתרון התעלומה שהוצגה על ידי המשטרה, מנסים שם להשיג את המשך האיפול על פרטי החקירה. זאת באמצעות צו איסור הפרסום שהוצא על ידי בית המשפט, רגע לאחר גילוי הגופה בנחל אלכסנדר.

במשטרה בטוחים כי לא רוצח סדרתי עומד מאחורי הפרשות המזוויעות ברמת גן ובנחל אלכסנדר. החוקרים, אשר ממשיכים לנסות ולדלות פרטים נוספים על האירועים, משוכנעים כעת כי יש קשר בין שני מקרי הרצח וכי מדובר בעבריין בודד. מהפרטים שכן הותרו לפרסום ניתן לומר כי קיים דמיון מהותי בשיטת הרצח של שתי הנשים, וכי "אותם איברים חסרים בשתי הגופות".

הרצח בחוף ת"א: החשוד שיחזר

שלושה ימים לאחר הרצח המזעזע בטיילת בחוף תל ברוך בתל אביב, הובא אתמול אחד החשודים בפרשה לזירה, הודה במעורבות בקטטה האלימה ושיחזר כיצד הוא וחבריו בעטו שוב ושוב ללא רחם בלאונרד (אריק) קרפ ז"ל.

בתחילת השחזור הובילו חוקרי מרחב ירקון את הצעיר, תושב ג'לג'וליה ששמו עדיין אסור לפרסום, לכניסה לטיילת כשהוא אזוק ברגליו ובידיו. החוקרים ביקשו מהחשוד לגולל בפניהם את שרשרת האירועים ולהסביר כיצד גלש הוויכוח המילולי עם המנוח לפסים אלימים.

בסמוך לספסל בו ישבו בני משפחת קרפ נעצרו המשחזרים, ואז נשכב על הקרקע אחד החוקרים שדימה את אריק ז"ל. החשוד הדגים בפני הנוכחים כיצד הוא וחבריו בעטו בו והיכו אותו במהלומות בליל הרצח, גם לאחר שזה איבד את הכרתו.

בהכנת הידיעה השתתפה סיון רהב-מאיר

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

השר לביטחון פנים: לטפל בפשע כמו באירן

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות