השר לביטחון פנים: לטפל בפשע כמו באירן

בימים שבהם שואל כל אזרח "איפה המשטרה", מנסה השר המופקד עליה, השר יצחק אהרנוביץ', לספק את התשובות. "החברה היא שאלימה", אומר השר בראיון מיוחד ליונית לוי במהדורה המרכזית של חדשות 2. "אם מטפלים באירן בכל הכלים, גם באלימות ופשע צריך להילחם בכל הכלים"

כשישראל מותקפת בשבוע האחרון בגל של עבריינות הכולל מעשי רצח אכזריים ומעשי אונס, העיניים של כולנו נשואות אל המשטרה. האזרח התמים שואל את עצמו: איפה השוטרים? איפה הניידות? איפה האכיפה? מי שומר עלי? השר המופקד על המשטרה, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לאולפן חדשות 2 במטרה לנסות ולהרגיע קצת את הציבור המודאג.

"האזרחים צריכים להמשיך ללכת ולטייל", אומר השר בראיון מיוחד ליונית לוי. "תפקידנו לשמור על שלומו". לא בטוח שהדברים האלו אכן יעודדו אותנו לעשות כך, אבל השר מתנחם במה שקורה אחרי מקרי הרצח. "אנחנו עושים את הכל כדי להיות בכל רחוב", אומר השר לביטחון פנים. "כשקורים המקרים אנחנו צריכים להגיב, וכך אנחנו עושים. הראיה היא שהחשודים (ברצח קרפ) נעצרו בסמוך למקום הארוע".

על אף תפקידה העצום של המשטרה במלחמה בפשע, אהרנוביץ' מדגיש כי יש עוד גורמים שחייבים לעזור. "החברה היא שאלימה", אומר השר. "אם מטפלים באירן בכל הכלים, גם באלימות ופשע צריך להילחם בכל הכלים". יחד עם זאת אומר אהרנוביץ' שזה לא פוטר אותו מאחריות, אך בשביל לעשות את עבודתו צריך "להפנות יותר משאבים למשטרה".

המשטרה העירונית "תציף את הרחובות בשוטרים"

אהרנוביץ', ולא בפעם הראשונה, מעלה את היוזמה שאמורה לסייע מאוד במאבק בפשע - נושא המשטרה העירונית. נושא שיש בכוחו לדעת השר "להציף את הרחובות בשוטרים". למרות שהוא ושר האוצר חלוקים בנושא, ובעיקר מי יפקד עליה - המשטרה או הרשות העירונית - אומר אהרנוביץ' כי הוא מתכוון להעלות זאת כבר בישיבת הממשלה הבאה.

נושא נוסף שמציין השר הוא נושא הענישה על העבריינים. אהרנוביץ' מבקר בצורה מחמירה את המערכת המשפטית: "הענישה מקילה עם העבריינים", אומר השר לביטחון פנים. "הם חוזרים פעם אחר פעם, חותמים על עסקאות טיעון ולא מרצים את עונשם".

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד:

סקר חדשות 2: הציבור חושש לצאת לרחובות

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?