פרשת הגופות המבותרות: התפתחות דרמטית בחקירה

פרשת "הנשים המבותרות" בר"ג ובנחל אלכסנדר: החקירה נמצאת עדיין תחת צו איסור פרסום, אולם ניתן לומר כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה. ההערכה: לא מדובר ברוצח סדרתי, המפכ"ל אחרי פגישת עדכון עם ראשי יחידת לה"ב-433: "אני אופטימי, התמונה מתבהרת"

לאחר ימים ארוכים של חוסר וודאות ובהלה, חלה הערב התפתחות משמעותית בחקירת רצח הנשים המזעזע שגופותיהן נמצאו ברמת גן ובנחל אלכסנדר בשרון.

במשטרה מתגברת ההערכה כי לא רוצח סדרתי עומד מאחורי הפרשות המזוויעות ברמת גן ובנחל אלכסנדר. החוקרים אשר ממשיכים לנסות ולדלות פרטים נוספים על האירועים משוכנעים כעת כי יש קשר בין שני מקרי הרצח, וכי מדובר בעבריין בודד. מהפרטים שכן הותרו לפרסום ניתן לומר כי קיים דמיון מהותי בשיטת הרצח של שתי הנשים, וכי "אותם איברים חסרים בשתי הגופות", כפי שמסר כבר אמש גורם במשטרה.

עוד עולה ההערכה כי שתי הנשים עשויות להיות בנות אותה משפחה ואין להן קרובי משפחה נוספים, זאת נוכח העובדה כי למרות הימים הארוכים שחלפו מאז מציאת הגופה הראשונה - איש לא דיווח למשטרה על קרובי משפחה או חברים נעדרים.

במקביל הביע הערב מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, אופטימיות באשר להתקדמות החקירה. "אני יכול לומר שהתמונה מתבהרת והכיוון חיובי", אמר המפכ"ל במהלך דיון יחד עם ראשי יחידת לה"ב-433 האמונים על החקירה, בו עודכן המפכ"ל באשר להתפתחויות האחרונות.

תעלומה בתוך הנחל

המפכ"ל אף ביקש להרגיע את הרוחות, לנוכח הסערה הציבורית והפאניקה לנוכח חרושת השמועות.  "אני ער להלכי הרוח וחששות הציבור, אך אני יכול לומר לכם כי אין המדובר בתופעה או במגמה - אלא במקרים מובדלים ובעלי רקע שונה", ציין. עם זאת, כל אירוע רצח הוא אירוע שלא ניתן להשלים עימו ומצבור האירועים האחרון, הגם שאין קשר ביניהם, הוא חמור וקשה".

רנ"צ כהן ביקש להעניק גיבוי לשוטריו וציין כי פעילותם במשימות התובעניות ראויה להצלחה, אך הדגיש כי בעיית האלימות אינה מנת חלקה של המשטרה בלבד. "המפתח מצוי ברמה הלאומית", קבע המפכ"ל. רק מאמץ משותף של כולנו, כל הגורמים הנוגעים, יכול להביא לשינוי האקלים הציבורי ביחס לתופעות אלו".  

"אני קורא בזאת לתושבי המדינה שזיהו חוסר של קרוב משפחה, של מישהו מהשכנים, לדווח לנו על מנת שנוכל לאתר ולזהות את חלקי הגופה שנמצאים בידינו", אמר בסוף השבוע מפקד מחוז תל אביב שחר איילון לציבור, בבקשה לסייע לזהות את הגופות המבותרות.

"הרציחות יקבלו את מלוא תשומת הלב"

כשהתברר שגם בנחל אלכסנדר נמצאה גופת אישה כרותת איברים, נדלקו הנורות האדומות בפיקוד המשטרה במטה הארצי. המאפיינים המזעזעים של המקרה הזה דומים לאלה של יום שלישי בערב ברמת גן, כשגם שם נמצאה גופת אישה כרותת איברים בתוך פח אשפה שהועלה באש.

"חקירות מעשי הרצח והאלימות האכזריים מהימים האחרונים יקבלו את מלוא תשומת הלב, האמצעים והכלים העומדים לרשותנו במטרה להעמיד את החשודים לדין" - כך אמר אמש מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן לאחר שקיבל את העדכונים האחרונים על הרצח של לאונרד קרפ בתל אביב הלילה ומקרי הרצח הנוספים השבוע.

רנ"צ כהן הוסיף כי "מדובר במקבץ מקרים בעלי רקע ונסיבות שונים. השוטרים והלוחמים עושים לילות כימים במשמרות ממושכות כדי להפגין נוכחות ובולטות, והחוקרים עושים מלאכתם שעות ארוכות בחדרי החקירות".

המפכ"ל עדכן כי החקירות הוטלו על היחידה הארצית לה"ב 433 והיחידות המרכזיות במחוזות, והופקדו בידי מיטב החוקרים. "יש לזכור כי המאבק השלם בפשיעה על גווניה הינו פרי מאמץ משולב וכולל ברמה הלאומית התובע משאבים רבים ומגוונים", ציין כהן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד:

סקר חדשות 2: הציבור חושש לצאת לרחובות

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע