נתפס אנס סדרתי בחיפה: נשות רחוב בר גיורא יכולות לנשום לרווחה

במשטרה מנסים כבר שנתיים לגלות מי הגבר שאונס ותוקף מינית את הנשים שמתגוררות ברחוב החיפאי. אחת מהן נאנסה כבר פעמיים. רק החודש, כשהאנס הגיע כדי לבצע את זממו בפעם השלישית, הוא נעצר

תושבת רחוב בר גיורא בחיפה מתאוששת מאז תחילת החודש מרצף של אירועי אונס ותקיפות מיניות ברחוב שהחלו בשנת 2007. האישה כבר נאנסה פעמיים על ידי אותו אדם, שרצה לאנוס אותה פעם נוספת. הוא התפרץ לביתה, אך כשחייגה למשטרה נבהל וברח.

לאחר מספר דקות נעצר אותו אדם, ברחוב סמוך. לאחר שלקחה ממנו המשטרה דגימת דנ"א, התברר לחוקרים כי מדובר באנס שפועל כבר כשנתיים באותו רחוב בחיפה ומטיל את אימתו על תושבותיו.

החשוד הוא ויקטור וסילייב, בן 39, המתגורר בחיפה. הוא נשוי ובעל משפחה. על פי החשד הוא החל לפעול באוקטובר 2007, אז פרץ לדירתה של האישה, העיר אותה בנשיקות ואנס אותה באיומי סכין.

תקף מינית, שב כעבור יומיים - ואנס

לאחר מכן פעל שוב באוגוסט 2008, אז נכנס לדירה אחרת באותו רחוב כשאיבר מינו מחוץ למכנסיו. האישה שהתגוררה במקום צעקה בבהלה והוא נמלט מהמקום. אירוע שלישי אירע במרס 2009, אז הוא הגיח לעבר אישה אותה תקף לאחרונה, נגע בגופה, הוציא את איבר מינו ובא על סיפוקו במקום. יומיים לאחר מכן הוא שב לאותה דירה, נכנס ואנס את האישה.

מקרה נוסף בו חשוד וסילייב אירע במאי 2009, כששוב הוא הפתיע אישה המתגוררת ברחוב בעת שעמדה לצאת מביתה וביצע בה מעשה סדום, גנב ממנה כסף ונמלט.

עד מאי 2009 היה בידי חוקרי המשטרה דנ"א של החשוד מאחת מזירות הפשע. במאי הצליחו לאתר טביעת אצבע של החשוד, ובעקבות פעולות מדעיות הצליחו במשטרה גם להפיק דנ"א מאותה זירה, אך הדנ"א וטביעת האצבע לא הופיעו במאגרים המשטרתיים.

הפעילות הסמויה לא עזרה

לאחר בדיקה התברר לשוטרים כי שתי דגימות הדנ"א שבידיהן, משתי הזירות השונות, שייכות לאותו חשוד. בתחנת חיפה הוקם צוות חקירה מיוחד, נבנה פרופיל לחשוד וגם הורכב קלסתרון. שוטרים רבים פעלו ברחוב בר גיורא ומסביב לו.

הפעילות ברובה הייתה סמויה "כי היה ברור שמעבר לפאניקה שהפרסום ייצור, הרי שהאיש אינו מוכר משטרתית וייעלם עם הפרסום וייתכן ויפעל אחר כך במקום אחר", הסבירו במשטרת חיפה. כל הבדיקות של אנשים שדמו לקלסתרון שהורכב עלו בתוהו, ורק כשהתקבלה הקריאה בתחילת החודש - הוא נעצר לבסוף.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק