הוארך ב-5 ימים מעצר החשוד העיקרי בלינץ' בת"א

בזה אחר זה הובאו בפני שופטת בימ"ש השלום בת"א החשודים ברצח לאונרד קרפ שאירע בליל שישי. בתום מרתון דיונים ארוך הוחלט לשחרר את שתי הנערות למעצר בית. מעצרו של הקטין בן ה-17, אשר ככל הנראה היווה את הגורם העיקרי לפרוץ הקטטה, הוארך ב-5 ימים. גורם מרכזי בחקירה סיפר שהצעיר נראה מטריד את בתו של קרפ בליל הרצח

במרתון דיונים ארוך שנערך כל הלילה ועד שעות הבוקר, הובאו לבית משפט השלום בתל אביב העשרה החשודים בלינץ' בלאונרד קרפ בליל שישי לדיון בהארכת מעצרם - שמונה מהם צעירים מהכפר ג'לגוליה. שתי החשודות האחרות הן צעירות יהודיות: האחת קטינה מפתח תקווה והשנייה חיילת מכפר סבא. שתי הנערות, החשודות בקשירת קשר לביצוע פשע ובשיבוש הליכי חקירה, שוחררו למעצר בית בבית הוריהן.

החשודים הובאו בפני השופטת יעל הנינג. אחד מהם גם הוא קטין בן 17, אשר ככל הנראה היה הגורם המרכזי שהוביל לקטטה שבסופה נרצח קרפ בן ה-59. מעצרו של הנער הוארך בחמישה ימים. מעצרם של ארבעה חשודים נוספים הוארך בעשרה ימים. מעצרם של שני חשודים הוארך בארבעה ימים ומעצרו של חשוד נוסף הוארך ביומיים.

עדות: הנרצח הגן על בתו ממטרידים

המשטרה עדיין חוקרת את אירועי אותו לילה שבו הותקפו בני משפחת קרפ בחוף הים בתל אביב. גורם במשטרה, אשר מהווה נדבך מרכזי בחקירה, סיפר שאותו קטין נראה באותו ערב מטריד את בתו של קרפ. על פי החשד התנהגותו הבוטה היא שהובילה בסופו של דבר לקטטה האכזרית.

במהלך הדיון עלה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית וביקש שנציג מטעם הסנגוריה הציבורית יהיה נוכח בנתיחת הגופה. המענה לבקשתו צפוי להתקבל עד היום בשעה 11:30, לכן נתיחת הגופה לא תתקיים בפועל עד לשעות הצהריים.

הנערה בת ה-17 ששוחררה למעצר בית היא בת למשפחה מפתח תקווה שכבר מכירה את בתי המשפט. אחיה הגדול של החשודה הודח מהצבא בעקבות עבירות של שימוש וסחר בסמים והואשם בעבירות רכוש נוספות אשר גרמו להדחתו מהצבא.

בשעות הבוקר ידון בית המשפט בערר של המשטרה. השוטרים מבקשים לדחות את ההחלטה לשחרר את שתי הבנות החשודות למעצר בית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע