רה"מ: מזועזע מהרצח; השר לביטחון פנים: זה לא יעלה על הדעת

נתניהו שוחח עם אהרונוביץ' וקרא לו לדאוג להעמיד לדין את החשודים בלינץ' בת"א ובמעשי הרצח האחרונים. אהרונוביץ': למצות את הדין עד תום עם התוקפים. המפכ"ל לא חיכה לשניהם כדי להגיב

מזועזע. בנימין נתניהו, ארכיון (רויטרס)

בין האזרחים הרבים בישראל שמודאגים מהלינץ' הקטלני בתל אביב בסוף השבוע ושלוש הרציחות הנוספות השבוע נמצא גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הלילה הוא התקשר לשר לביטחון פנים וביקש ממנו לדאוג שהאחראים יעמדו לדין. ראש הממשלה אף הביע זעזוע ודאגה עמוקה מהרצח.

נתניהו שוחח עם השר יצחק אהרונוביץ' וקיבל ממנו עדכון על חקירת הלינץ' בחוף תל ברוך בליל שישי. ראש הממשלה ביקש כי מהשר להדגיש את החשיבות בהגברת הפעילות המשטרתית נגד פשיעה ובריונות.

אהרונוביץ' הבהיר כי הוא רואה בחומרה רבה את אירועי הימים האחרונים. "האלימות האכזרית שהתגלתה בימים אלה מקומה אינו בחברה מתוקנת בכלל, ובישראל בפרט", אמר. "תופעת האלימות בחברה מחייבת פעילות ברמה של כל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר".

השר לביטחון פנים הוסיף: "לא יעלה על הדעת שאדם חף משפע יסתובב עם משפחתו ויוכה עד מוות על ידי חבורת בריונים. אני מברך את משטרת ישראל על הפעילות המהירה שהביאה לתפיסת החשודים.  אני קורא למצות את הדין עד תום עם התוקפים ושולח תנחומיי למשפחה".

השר הוסיף כי הוא מביע אמון מלא בפעילות המשטרה שתביא לפענוח מהיר של מקרי הרצח האחרונים. הוא הבהיר כי הוא יפעל לקדם דיון חשוב בממשלה בנושא האלימות בחברה ולהעלאת הנושא לראש סדר העדיפות הלאומית.

המפכ"ל כבר הפנים את המסר

אולם מבחינת המשטרה, נראה שראש הממשלה והשר לביטחון פנים התפרצו לדלת פתוחה. "חקירות מעשי הרצח והאלימות האכזריים מהימים האחרונים יקבלו את מלוא תשומת הלב, האמצעים והכלים העומדים לרשותנו במטרה להעמיד את החשודים לדין", אמר אמש מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן.

רנ"צ כהן הוסיף כי "מדובר במקבץ מקרים בעלי רקע ונסיבות שונים. השוטרים והלוחמים עושים לילות כימים במשמרות ממושכות כדי להפגין נוכחות ובולטות, והחוקרים עושים מלאכתם שעות ארוכות בחדרי החקירות".

המפכ"ל עדכן כי החקירות הוטלו על היחידה הארצית לה"ב 433 והיחידות המרכזיות במחוזות, והופקדו בידי מיטב החוקרים. "יש לזכור כי המאבק השלם בפשיעה על גווניה הינו פרי מאמץ משולב וכולל ברמה הלאומית התובע משאבים רבים ומגוונים", ציין כהן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

אביה של החשודה בלינץ': שהאשמים יענשו