המשטרה "הוזמנה" למסיבת סמים שאורגנה דרך הפייסבוק

שוטרי מרחב הצפון רשמו לזכותם בסוף השבוע 24 תיקי סמים חדשים שנפתחו - בעזרתו המפתיעה של אתר "פייסבוק". המשטרה הגיעה למסיבה לאחר שהמארגנים קראו לגולשים להביא "הפתעות" ו"ולהטמיע מה שצריך"

כנראה שמארגני המסיבה הזאת לא ממש חשבו שאנשי משטרת ישראל גולשים להנאתם בפייסבוק: בפשיטה על מסיבה שהתקיימה בשטח פתוח סמוך ליבנאל בצפון בסוף השבוע פתחה המשטרה 24 תיקי סמים לחלק ממשתתפי המסיבה.

השוטרים הגיעו למקום האירוע בעקבות מידע מודיעיני שקיבלו, וגם בעקבות הזמנה מפלילה במיוחד באתר פייסבוק. יוצרי ההזמנה קראו לגולשים להגיע למסיבה, והפנו אותם למספר טלפון בו נשמעת הודעה קולית עם הוראות ההגעה המדויקות למקום - לבאים מצפון ומדרום.

"שלום אנשים יפים, חבר'ה להנמיך פרופיל ולהטמיע מה שצריך, בעיקר אחרי שעוברים את יבנאל", נשמע קולו של אחד המארגנים בהודעה הקולית. לאחר שניתנות הוראות הנסיעה המפורטות הוא מסכם: "אנשים יפים, שבת שלום, לנסוע לאט בזהירות, להביא כלי נגינה, זולות, הפתעות. חשוב לשמור על הניקיון, על אמא אדמה. מי שנולד הרוויח".

"תפסנו את כל סוגי הסמים"

אחד השוטרים שפשטו על המסיבה סיפר אמש לחדשות 2 באינטרנט את מה שהתרחש במקום. "הגענו עם בלשים וסיירים ופשטנו על המקום", אמר. "פתחנו 24 תיקי סמים. במקום היו 150 אנשים, אולי יותר. התחלנו לבצע בדיקות לאיתור סמים ותפסנו את כל סוגי הסמים - בולים, חשיש - הכול".

במשטרה עדכנו כי 24 משתתפים עוכבו לחקירה ושוחררו מכיוון שהסמים שהיו ברשותם היו לשימוש עצמי. "רק אחד מהנחקרים החזיק יותר - למטרות סחר, ועצרנו אותו", הוסיף השוטר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק