הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות שנמצאו

שתי גופות מבותרות, בשתיהן חסרים אותם איברים. שתי גופות שעדיין לא זוהו, ולא מגיע אף דיווח על אישה נעדרת. האם יש קשר בין הגופות שנמצאו ברמת גן ובנחל אלכסנדר? החוקרים מאמינים שכן

מצד אחד, העובדה שאין בתקופה הזו של השנה זרמים בנחל אלכסנדר עשויה להקל על חוקרי המשטרה, אבל כשמחפשים איברי גוף של אדם, הבעיה העיקרית היא צבי הים והדגים מסוגים שונים שחיים בנחל. בשבת בבוקר חידשו החוקרים את החיפושים, לאחר שאתמול נמצאה בנחל אלכסנדר גופה כרותת איברים. גורמים במשטרה מעריכים הערב כי יש קשר בין הגופה הזו לזו שנמצאה באמצע השבוע מבותרת בפח אשפה ברמת גן.

מבדיקות ראשונות עולה שמדובר בגופת אישה. עד כה היא לא זוהתה, ובעניין זה פנה מפקד מחוז תל אביב שחר איילון לציבור בבקשה לסייע. "אני קורא בזאת לתושבי המדינה שזיהו חוסר של קרוב משפחה, של מישהו מהשכנים, לדווח לנו על מנת שנוכל לאתר ולזהות את חלקי הגופה שנמצאים בידינו", אמר בסוף השבוע.

זה נראה קצת הזוי הבוקר הזה בנחל אלכסנדר. אלה לצד אלה - חוקרי המשטרה שמחפשים חלקי גופה בנחל, וולידם משפחות שלוות שבאו לבלות את השבת בחיק הטבע.

המשטרה: דווחו על נעדרות

כשהתברר שלשום שגם בנחל אלכסנדר נמצאה גופת אישה כרותת איברים, נדלקו הנורות האדומות בפיקוד המשטרה במטה הארצי. המאפיינים המזעזעים של המקרה הזה דומים לאלה של יום שלישי בערב ברמת גן, כשגם שם נמצאה גופת אישה כרותת איברים בתוך פח אשפה שהועלה באש.

גם הגופה הזו עדיין לא זוהתה. גם כאן לא נמצאו כל האיברים. בשני המקרים חסרים אותם איברים, ובעיקר על כך מתבססת הערכת החוקרים כי המקרים קשורים זה לזה. על פי אחת הערכות, ייתכן אף שמדובר בבנות אותה משפחה.

חקירת גופות הנשים שנרצחו הועברה ליאחב"ל. "לדיווחי האזרחים על נשים נעדרות", אומרים הערב במשטרה, "יש במקרה הזה חשיבות יתרה".

המפכ"ל: "הרציחות יקבלו את מלוא תשומת הלב"

"חקירות מעשי הרצח והאלימות האכזריים מהימים האחרונים יקבלו את מלוא תשומת הלב, האמצעים והכלים העומדים לרשותנו במטרה להעמיד את החשודים לדין" - כך אמר הערב מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן לאחר שקיבל את העדכונים האחרונים על הרצח של לאונרד קרפ בתל אביב הלילה ומקרי הרצח הנוספים השבוע.

רנ"צ כהן הוסיף כי "מדובר במקבץ מקרים בעלי רקע ונסיבות שונים. השוטרים והלוחמים עושים לילות כימים במשמרות ממושכות כדי להפגין נוכחות ובולטות, והחוקרים עושים מלאכתם שעות ארוכות בחדרי החקירות".

המפכ"ל עדכן כי החקירות הוטלו על היחידה הארצית לה"ב 433 והיחידות המרכזיות במחוזות, והופקדו בידי מיטב החוקרים. "יש לזכור כי המאבק השלם בפשיעה על גווניה הינו פרי מאמץ משולב וכולל ברמה הלאומית התובע משאבים רבים ומגוונים", ציין כהן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק