המפכ"ל: "מקרי הרצח יקבלו את מלוא תשומת הלב"

רנ"צ דודי כהן מבטיח מלחמה בפשע שהולך וגובר. "מדובר במקבץ מקרים בעלי רקע ונסיבות שונים", אמר המפכ"ל לאחר העדכונים שקיבל בסוף השבוע על החקירות. "יש לזכור כי המאבק השלם בפשיעה על גווניה הינו פרי מאמץ משולב וכולל ברמה הלאומית התובע משאבים רבים ומגוונים"

המפכ"ל דודי כהן, ארכיון (חדשות 2)

"חקירות מעשי הרצח והאלימות האכזריים מהימים האחרונים יקבלו את מלוא תשומת הלב, האמצעים והכלים העומדים לרשותנו במטרה להעמיד את החשודים לדין" - כך אמר הערב מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן לאחר שקיבל את העדכונים האחרונים על הרצח של לאונרד קרפ בתל אביב הלילה ומקרי הרצח הנוספים השבוע.

רנ"צ כהן הוסיף כי "מדובר במקבץ מקרים בעלי רקע ונסיבות שונים. השוטרים והלוחמים עושים לילות כימים במשמרות ממושכות כדי להפגין נוכחות ובולטות, והחוקרים עושים מלאכתם שעות ארוכות בחדרי החקירות".

המפכ"ל עדכן כי החקירות הוטלו על היחידה הארצית לה"ב 433 והיחידות המרכזיות במחוזות, והופקדו בידי מיטב החוקרים. "יש לזכור כי המאבק השלם בפשיעה על גווניה הינו פרי מאמץ משולב וכולל ברמה הלאומית התובע משאבים רבים ומגוונים", ציין כהן.

 4 גופות בשבוע אחד

גופתו של לאונרד (אריה) קרפ, בן 51, נמצאה הבוקר במעגן של חברת החשמל בצפון תל אביב, כשעליה סימני אלימות קשים. על פי החשד קרפ הוכה באכזריות כשהותקף הלילה, יחד עם אשתו שרה ובתו הילה, בחוף תל ברוך בעיר. המשטרה בודקת את כל כיווני החקירה - פליליים ולאומניים.  

"אנחנו לא מבינים מה שקרה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט סבטלנה אליס, קרובת המשפחה שהגיעה לבית. "זה אסון. אף אחד לא מבין את מה שקרה".

המשטרה עצרה חמישה צעירים בשנות ה-20 לחייהם תושבי ג'לג'וליה וכן שתי צעירות - מפתח תקווה ומכפר סבא - בחשד למעורבות באירוע הקשה. על פי החשד הצעירים והבנות הכירו באותו הערב בפתח תקווה, והמשיכו יחד לחוף הים.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי קרפ טייל בלילה בחוף תל ברוך עם אשתו ובתם בת ה-25. למקום הגיעה כעבור זמן מה חבורה של צעירים שבשלב מסוים החלו לתקוף את בני המשפחה. האם והבת ברחו מהמקום, כשחלק מהתוקפים רדפו אחריהן ואחרים המשיכו להכות את האב בחוזקה.

גופה בבית דגן, גופה בנחל אלכסנדר, גופה ברמת גן

הרצח של לאונרד קרפ מצטרף לשורה של מקרי רצח נוספים שהתרחשו בשבוע האחרון. אתמול בשעות הצהריים נמצאה גופת אדם במבנה נטוש ליד התחנה המטרואולגית בבית דגן. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר ברצח מכיוון שהגופה שנמצאה הייתה כפותה.

מספר שעות לפני כן נמצאו שרידי גופה בנחל אלכסנדר שבשרון. כוחות הצלה שמשו את הגופה מן המים העלו את החשד שהיא בותרה. לאור מורכבות הפרשה החליטו במשטרה להרחיב את הסריקות באזור הנחל. כוחות גדולים בליווי מסוק הוזעקו למקום בניסיון לשפוך אור נוסף על האירוע, שהועבר לחקירת היחידה הארצית ללוחמה בפשיעה.

לפני יומיים נמצאה ברמת גן גופת אישה בפח אשפה בוער. המשטרה מיהרה לפנות לבית המשפט - שהטיל צו איסור פרסום מלא על פרטי החקירה. גם לגבי חלקי הגופה שנמצאו בנחל אלכסנדר, נאסר פרסום של מרבית הפרטים מחשש לפגיעה בחקירת המשטרה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק