בכיר לשעבר במשטרה על הרצח בת"א: "הפשע גובר כאילו אין משטרה במדינה"

לאחר לילה של חיפושים אחריו, הבוקר נמצאה גופתו של לאונרד (אריק) קרפ, בן 59, שהותקף בחוף תל-ברוך בעת שבילה עם אשתו ובתו הצעירה במקום. מחקירה ראשונית עולה כי השלושה ישבו על ספסל בעת שחבורת בני מיעוטים החלה לתקוף אותם. המשטרה עצרה 5 צעירים תושבי ג'לג'וליה ושתי צעירות מפתח תקווה בחשד למעורבות באירוע הקשה

גופת הגבר נמצאה במעגן, ארכיון (חדשות 2)

הגבר שנרצח הלילה בחוף תל ברוך בתל אביב הוא לאונרד (אריק) קרפ, בן 59, תושב העיר. גופתו של קרפ נמצאה הבוקר במעגן של חברת החשמל בצפון תל אביב כשעליה סימני אלימות קשים. על פי החשד מדובר נרצח קרפ באכזריות לאחר שהותקף הלילה יחד עם אשתו שרה ובתו הילה בחוף תל ברוך בעיר. המשטרה בודקת את כל כיווני החקירה - פליליים ולאומניים.  

"היקף הפשיעה גובר כאילו אין משטרה במדינה ואני אומר את זה כאיש משטרה לשעבר", כך אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט איש משטרה בכיר לשעבר המתגורר בסמוך לבית משפחתו של הנרצח ברמת אביב.

המשטרה עצרה חמישה צעירים בשנות ה-20 לחייהם תושבי ג'לג'וליה ושתי צעירות מפתח תקווה בחשד למעורבות באירוע הקשה שמצטרף לשורה של מקרי רצח נוספים שהתרחשו בשבוע האחרון. החשודים יובאו במוצאי שבת לדיון בהארכת מעצרם. על פי החשד הצעירים והבנות הכירו באותו הערב בפתח-תקווה והמשיכו יחד לחוף הים.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי קרפ טייל בלילה בחוף תל ברוך עם אשתו ובתם בת ה-25. למקום הגיעה כעבור זמן מה חבורה של בני מיעוטים שבשלב מסוים החלו לתקוף את בני המשפחה. האם והבת ברחו מהמקום כשחלק מהתוקפים רדפו אחריהן ואחרים המשיכו להכות את האב בחוזקה.

הגופה נמצאה במימי הים במעגן

במשטרה חושדים כי האב הצליח לברוח מאחר ובנתיב בריחתו נמצאו כתמי דם, אך החשודים המשיכו לרדוף אחריו, הכו אותו למוות והטביעו אותו במעגן. האם והבת החבולות הזעיקו למקום את כוחות המשטרה ומסרו תיאור של החשודים. כוחות גדולים פתחו בחיפושים אחר הגבר בסיוע מסוקים. כעבור מספר שעות התגלתה הגופה במעגן והועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

גורם במשטרה אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי מאחר והתוקפים היו צעירים ערבים ההערכה הראשונית היתה כי מדובר בניסיון לבצע פיגוע חטיפה ולכן כוחות ביטחון נוספים היו מעורבים בחיפוש אחר הגבר.

 4 גופות בשבוע אחד

רצף האירועים החריג גורם למשטרה לא לפסול אף כיוון חקירה בשלב זה. אתמול בשעות הצהריים נמצאה גופת אדם במבנה נטוש ליד התחנה המטרואולגית בבית דגן. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר ברצח מאחר שהגופה שנמצאה הייתה כפותה.

מספר שעות לפני כן נמצאו שרידי גופה בנחל אלכסנדר שבשרון. כוחות הצלה שמשו את הגופה מן המים העלו את החשד שהיא בותרה. לאור מורכבות הפרשה החליטו במשטרה להרחיב את הסריקות באזור הנחל. כוחות גדולים בליווי מסוק הוזעקו למקום בניסיון לשפוך אור נוסף על האירוע, שהועבר לחקירת היחידה הארצית ללוחמה בפשיעה.

 לפני יומיים נמצאה ברמת גן גופת אישה בפח אשפה בוער. המשטרה מיהרה לפנות לבית המשפט - שהטיל צו איסור פרסום מלא על פרטי החקירה. גם לגבי חלקי הגופה שנמצאו בנחל אלכסנדר, נאסר פרסום של מרבית הפרטים מחשש לפגיעה בחקירת המשטרה.

יחד עם זאת, לאור גל חרושת השמועות מדגיש גורם במשטרה כי אין למהר ולקשר בין המקרה בנחל ובין מציאת הגופה בפח אשפה ברמת גן. "כל כיווני החקירה נבדקים", הסביר הגורם המשטרתי. "אך אין להסיק מכך שמדובר במקרים סדרתיים של רצח".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק