חשד: טופז שלח קליע לצביקה הדר

עובד דואר ירושלמי דיווח על מעטפה התקבלה ותוכה קליע ומכתב איומים על חייו של המגיש והבדרן. בדיקות של טביעות האצבעות מצביעות על כך כי את המעטפה שלח טופז לפני שנעצר. כיוון חקירה אפשרי: טופז רצה להיות שופט בכוכב נולד והתאכזב שלא נבחר

המשטרה קיבלה עוד הוכחה, לכאורה, כי גם מנחה "כוכב נולד" היה על הכוונת של הראשון בבידור. משטרת ירושלים חשפה היום כי מכתב איום, אליו צורף קליע, היה בדרכו לצביקה הדר. שולח המכתב, על פ החשד: מר דודו טופז.

המכתב הגיע לפני כחודש וחצי לסניף הדואר בגבעת שאול בירושלים. עובד דואר מיהר להודיע על כך למשטרה. אף שלא ברור איך הגיע המכתב דווקא לשם, תוכנו היה ברור הרבה יותר. המכתב המאיים היה ממוען להדר, בתוספת קליע רובה בקוטר 5.56 מ"מ. בין שלל האיומים, נכתב בו כי "בפעם הבאה זה יהיה מטען". במעטפה הייתה גם תמונה של הדר.

משטרת מחוז ירושלים שלחה את המכתב למעבדה לזיהוי פלילי, ושם התברר לאחרונה כי טביעות האצבע על המכתב והקליע תואמות את טביעות האצבע של טופז. ככל הנראה נשלח המכתב לפני מעצרו של טופז.

פרטים רבים עדיין לא ברורים. לא ידוע איך הגיע המכתב לסניף בירושלים, לא ברור אם הוא נשלח על ידי טופז עצמו ומתי בדיוק.

"שמעתי על זה מהתקשורת ושום דבר לא מפתיע אותי בפרשה העצובה הזאת", אמר בצהריים הדר בתגובה לדברים. "אני עצוב. עצוב לי מאוד על כל האירוע הזה. זה מצמרר לשמוע על מעטפה, קליע ומכתב 'זה סופך'".

הדר הוסיף: "האיש חולה. זה יותר מצמרר מהמכות של אבי ניר? זה יותר מצמרר מהתקיפה של שירה? זה עצוב, נורא עצוב. מצמרר. בית המשפט ימצה איתו את הדין".

רצה להיות שופט בכוכב נולד

הדר היה אחד משורה של סלבריטאים שהוזמנו במהלך חודש יוני לתחנת מרחב ירקון על מנת לתת את עדותם. המשטרה הזמינה אותם על מנת לעדכן אותם בפרטי החקירה של טופז שהעלתה שגם הם היו נתונים לסכנה מצד הבדרן.

על פי החשד של צוות החוקרים המשטרתי, טופז רצה להיות שופט בתוכנית "כוכב נולד" אותה מנחה צביקה הדר, וכעס כי לא קיבלו אותו. על ארז טל ואברי גלעד כעס טופז כי "הם גנבו לו רייטינג", כך על פי החשד.

"באתי כי הזמינו אותי", סיפר הדר לכתב חדשות 2 באינטרנט ב-4 ביוני, מחוץ לתחנת המשטרה. כשיצא, שינה את גירסתו וטען: "הגעתי לכאן כדי להגיש תלונה על האוטו שלי שנגנב. אני יודע שנפלתי לכם בזמן טוב, אבל אין לי קשר לסיפור שאתם מחפשים".

גם איש הטלוויזיה ארז טל הגיע לחקירה. כשנשאל מדוע הוא מגיע לתחנה, אמר "גם אם הייתי יודע לא הייתי אומר לכם". לאחר כשעה יצא שוב ארז טל לעיתונאים ומסר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות. אין לי שום סכסוך עם דודו טופז".

בהכנת הידיעה השתתף יוני פרת, mako

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי