החייל החרדי שאיים על הומואים "יורחק מהקהילה הגאה"

בית משפט השלום בירושלים שחרר היום את שמואל פריימרק, חייל בן 20 מהנח"ל החרדי, למעצר בית. פריימרק נעצר במוצ"ש לאחר שאיים ברשת האינטרנט שיהרוג את אנשי הקהילה ההומו-לסבית וכתב "אל תגידו שלא ידעתם". ההחלטה: הוא יורחק ממוקדי הקהילה הגאה ויימנע מיצירת קשר עם אנשי הקהילה

פריימרק מובא למעצר (חדשות 2)

חייל הנח"ל החרדי שמואל פריימרק, שנעצר בחשד שאיים על חברי הקהילה הגאה דרך פורומים באינטרנט נשלח למעצר בית של 8 ימים - כך החליט בצהריים בית משפט השלום בירושלים.

לפי ההחלטה, פריימרק יוכל לצאת מביתו רק לצורך תפילות, בליווי אביו. האב יצטרך לדווח למשטרה לפני כל יציאה ולאחר כל חזרה לביתו. עוד קבע השופט כי פריימרק "ימנע מהחזקת אמצעי לחימה במשך 80 יום, למעט אם יחליט צה"ל להעמיד לרשותו כלי נשק".

בסעיף הנוסף ואולי המשמעותי ביותר נכתב: "המשיב לא יתקרב למרחק הקצר מ-100 מטר מריכוזי קהל, מקומות מפגש מוכרים או לא מוכרים של הקהילה ההומו-לסבית וזאת למשך 180 יום... המשיב ימנע מיצירת כל קשר בטלפון או במחשב או בכל דרך אחרת עם חברי הקהילה ההומו-לסבית".

המחשב והנשק האישי הוחרמו במעצר

בחיפוש במחשבו של הצעיר במהלך מעצרו, נמצא חומר הקושר אותו למעשה. המחשב וכן נשקו האישי הוחרמו. הצעיר הועבר במוצאי שבת, במהלך עצרת התמיכה בקהילה הגאה שנערכה בכיכר רבין בת"א, לחקירה במשטרת ירושלים.

החייל הגיע לאולם בית המשפט להארכת מעצרו שלשום, כשהוא מלווה באמו ונראה מחוייך למדי. הוא סירב לענות לשאלות העיתונאים במקום.

"הבקשה שהוגשה על ידי המשטרה מנופחת" (הבקשה המקורית כללה בקשה ל-10 ימי מעצר - י.ז), אמר אז סניגורו של החשוד עו"ד מיכאל לירוני מהסגוריה הציבורית. "מיוחסים למרשי מעשים שלא ביצע. מדובר במשפט שהצעיר כתב בבלוג, לא מעבר לזה. לא היתה לו כוונה לפגוע באף אחד".

איומים על ההסעות לעצרת: "נפוצץ אתכם"

לפני עצרת התמיכה בקהילה במוצאי שבת, התקשר אלמוני למארגני ההסעות מבאר שבע ומחיפה לעצרת, ואיים ש"יפוצצו אותן עם רימונים". בשני המקרים, אמר הבחור שהתקשר דברים דומים: "נבוא גם עם רימונים ונעצור לכם את ההסעה בכל מחיר".

שי גורטלר, האחראי על ההסעה מבאר שבע, אמר לאתר האינטרנט של הקהילה הגאה כי "בשעה 14:20 קיבלתי טלפון והוא שאל מאיפה יוצאות ההסעות. שאלתי אותו אם הוא רשום אליהן והוא אמר שלא. שאלתי אותו אם הוא רוצה להירשם. הוא אמר שהוא יגיע עם רימונים ויזרוק אותם עלינו. לאחר מכן, שאלתי אותו איך קוראים לך. הוא אמר לי שם שאני מעדיף שלא לומר אותו. אחרי זה הוא ניתק".

גל זברגר, מארגן אחת ההסעות מחיפה, סיפר דברים דומים: "הטלפון שלי הוא זה שפורסם בקשר להסעות. קיבלתי טלפון ממספר בן 11 ספרות. זה נשמע איש מבוגר. שאלתי אותו מה שמו והוא אמר לי: בעל הרימון. חזרתי על השם, ואז הוא אמר: היום תחטפו גם רימונים, לא רק רובים. הגשנו תלונה במשטרה ותהיה אבטחה במקום ההתכנסות".

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פיגוע השנאה בת"א - סיקור מיוחד

צפו בתקציר עצרת ההזדהות במוצאי שבת

ירי במרכז הומו-לסבי בלב ת"א: שני הרוגים ו-10 פצועים

האם היורה בת"א תועד נמלט?

המפכ"ל על הרצח: לא לצבוע מגזרים

המשטרה לקהילה הגאה: סייעו בחקירה

נתניהו מגנה: "לכבד כל אדם באשר הוא"