הדוח הפסיכיאטרי של גולדרינג: "נרקיסיסט מחושב וקר רוח"

בית משפט השלום ברמלה האריך את מעצרו של האב שהודה ברצח בתו ב-3 ימים, לקראת הגשת כתב אישום נגדו בימים הקרובים. חוות הדעת הפסיכיאטרית קבעה כי גולדרינג כשיר לעמוד לדין. "כל מה שהוא עשה היה מחושב", נכתב בדוח. "מדובר בנרקיסיסט מחושב"

"נרקיסיסט, קר רוח ומחושב" - כך מתאר הדוח הפסיכיאטרי את אסף גולדרינג, האב שהודה ברצח בתו נעה בת ה-3 לפני כשלושה שבועות במושב בצרה.

בצהריים הכריזה הפרקליטות בבית משפט השלום ברמלה כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד גולדרינג בימים הקרובים, זאת לאחר שחוות הדעת הפסיכיאטרית של המשטרה קבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין. בעקבות זאת האריך בית המשפט את מעצרו בשלושה ימים נוספים. 

"כל מה שהוא עשה היה מחושב", נכתב בדוח הפסיכיאטרי - החל מהחלפת בגדיה של נעה ועד ניסיון ההתאבדות. "לקיחת הכדורים הייתה למראית עין בלבד, על מנת לכסות על מעשיו".

עוד נקבע בדוח כי גולדרינג ביצע את מעשיו בשל כעסו על אשתו ובני משפחתה, שהרחיקו, לטענתו, את נעה ממנו. "אסף היה מתוסכל", צוין בחוות הדעת.

השופט אישר לגולדרינג להתחבק עם אביו

גם במשטרה חוזרים ומדגישים כי בחדר החקירות נראה גולדרינג אחרת מהתמונות שפורסמו בכלי התקשורת. "זה הכל הצגה", מסביר גורם במשטרה. "הוא ישב בחקירה זקוף, רגוע והקפיד לשמור על זכות השתיקה". עוד טוענים במשטרה כי ישנה תשתית ראייתית מוצקה כדי להעמיד את גולדרינג לדין בגין רצח.

בהמשך הדיון נרשם רגע חריג לאחר שגולדרינג ביקש מבית המשפט לאפשר לו להתייחד עם אביו למשך חמש דקות. נציג המשטרה לא הביע התנגדות ובית המשפט אישר לשניים להתחבק באולם.

המשפחה: מצפים שרשויות החוק ימצו את הדין

במהלך השבועיים האחרונים שהה גולדרינג בהסתכלות פסיכיאטרית, במהלכה התגבשה המסקנה כי הוא כשיר לעמוד לדין וכי היה שפוי בעת ביצוע המעשה. בקרבתה של ליזה מיכאל, אמה של נעה הקטנה, הביעו סיפוק מההחלטה. "לא כל מי שלא ניתן להבין את מעשיו, הוא חולה נפש בהגדרה המשפטית", אמרה ד"ר דנה פוגץ' המייצגת את המשפחה. "זהו הצעד הראשון בהוצאת הצדק לאור ואנו סומכים על המערכת המשפטית שתמשיך לעשות כן".

אלונה עדות, דודתה של נעה, ברכה אף היא על ההחלטה. "היא מוכיחה את טענותינו מן ההתחלה, כי הרוצח שפוי וכשיר לעמוד לדין", אמרה עדות. "עתה, משלא עלה בידיו של הרוצח להערים על הצוות המיומן, אנו מצפים למיצוי הדין של רשויות החוק עם הרוצח אסף גולדרינג, בגין הרצח המתועב של נעה הפעוטה, חסרת הישע, ששמה את מבטחה בו".

הרצח שזיעזע את המדינה

בסוף חודש יולי האחרון נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים בבצרה, לאחר של פי החשד אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד