הצעירה שבדתה את האונס - מתוודה על הכל

כלי התקשורת סערו בעקבות פרשה חדשה: גבר בן 32 כלא צעירה בת 19 שהכיר באינטרנט ואנס אותה במשך מספר ימים. אלא שבחקירה התברר כי הצעירה המציאה את כל הסיפור. עכשיו היא מספרת על הכל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היו לי נקיפות מצפון", היא מודה, "אבל חלק מזה מגיע לו כי הוא פגע בבחורות אחרות"

ההודעה שיצאה אתמול מהמשטרה לכתבי הפלילים הריחה כמו סיפור מזעזע במיוחד: גבר בן 32 כלא צעירה בת 19 שהכיר באינטרנט ואנס אותה במשך מספר ימים. הצעיר, תושב המרכז, הובא לבית משפט השלום כשהוא נראה המום למדי. רק מאוחר יותר התחוור מדוע: בחקירתה נשברה הצעירה והתוודתה שבדתה את כל הסיפור מליבה מאחר והיתה להם מריבה.

אמש, בשיחה מיוחדת לחדשות 2 באינטרנט, נשמעה הנערה מבולבלת, ונראה שלא הבינה את גודל הסערה אותה יצרה. "אני מתוודה על חלק מהדברים שפורסמו", אמרה הנערה. "זה לא נכון שהוא כלא אותי, אבל הוא ניצל את זה שבאתי אליו".

כאשר נשאלה אם היא חושבת שמה שעשתה "מגיע לו", ענתה "כן" והדגישה שגם הדברים שהוא עשה היו חמורים. לאחר מכן, כאשר נשאלה שנית, היא כבר סייגה את עצמה: "בערך", אמרה, "חלק מהדברים הוא היה אמור לקבל וחלק מהדברים הוא לא היה אמור לקבל, בגלל שהוא פגע בעוד בחורות".

לטענת הנערה, הגבר סיפר לה כי היה נוהג להכות בנות אחרות איתן הוא נפגש. מסיבה זו, טוענת הנערה, היא "הרגישה שלמה" ללכת עם התלונה עד הסוף. 

"גם הוא לא טלית שכולה תכלת"

"זו לא בדיוק עלילת שווא", הוסיפה הנערה בתוקף. "יש דברים שאמרתי שהיו אמת". כאשר נשאלה הצעירה אם היחסים היו בהסכמה, ענתה כי בהתחלה היו בהסכמה ולאחר מכן הוא החל לאיים עליה ולהפעיל עליה כוח. עוד הוסיפה, כי שיקר לה לגבי גילו וטען כי הוא בן 23: "גם הוא לא טלית שכולה תכלת".

כאשר נשאלה אם היא מתחרטת על מה שעשתה, ענתה: "הוא לא היה אמור להיות שם ובגלל זה ביקשתי מהשוטר שיוציא אותו מהכלא כי היו לי נקיפות מצפון". מתחרטת או לא מתחרטת, הנערה צפויה לעמוד בפני הליך פלילי בגין מסירת הודאה כוזבת.

הסיפור שנחשף מעלה מחדש את הרגישות שבתלונות לגבי תקיפה מינית. מקרים מסוג זה ללא ספק תוקעים טריז בגלגליהן של נשים שהותקפו באמת. נשים מצפות, כפי שראוי, כי תלונותיהן ייבחנו ללא משוא פנים. במקרה הזה, יש לברך על כך שהתיק כנגד הצעיר נבדק במהרה ולא נדחה מפאת חוסר דחיפות או תוייג כמעשה עונש שגרתי - והאמת יצאה לאור.

למזלו הרב של הצעיר, החליטה שופטת בית המשפט השלום דניאלה שריזלי לבקשת פרקליטו שחר מנדלמן, להטיל צו איסור פרסום על שמו ותמונתו, ובכך מנעה כתם בל יימחה. לצד זאת, בחרה השופטת להאריך את מעצרו של הצעיר ב-48 שעות, כך שהוא בהחלט סבל בעקבות העלילה שנרקמה כנגדו. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק