המשטרה תודיע מחר: אסף גולדרינג כשיר לעמוד לדין

בדיון בבקשה להאריך את מעצרו, יודיעו מחר נציגי המשטרה כי הבדיקה הפיסיכאטרית שעבר החשוד ברצח בתו בת ה-3 בבצרה שפוי וכשיר לעמוד לדין. הפרקליטות תודיע: כתב אישום נגד גולדרינג - כבר עד סוף השבוע

שפוי. אסף גולדרינג היום בבית המשפט (חדשות 2)

שפוי: אסף גולדרינג, החשוד ברצח בתו נועה בת השלוש, כשיר לעמוד לדין - כך תטען מחר המשטרה בדיון בבקשה להאריך את מעצרו. גולדרינג שהה בבית החולים זמן רב, לאחר שהפסיכיאטר המחוזי התקשה לקבוע את מצבו הנפשי.

במהלך השבועיים האחרונים שהה גולדרינג בהסתכלות פסיכיאטרית, במהלכה התגבשה המסקנה כי הוא כשיר לעמוד לדין וכי היה שפוי בעת ביצוע הרצח. במהלך הדיון מחר בבית משפט השלום ברמלה צפויה הפרקליטות להכריז על כוונתה להגיש נגד גולדרינג כתב אישום עד סוף השבוע.

בקרבתה של ליזה מיכאל, אמה של נעה הקטנה, הביעו הערב סיפוק מכוונת המשטרה. "לא כל מי שלא ניתן להבין את מעשיו, הוא חולה נפש בהגדרה המשפטית", אמרה ד"ר דנה פוגץ' המייצגת את המשפחה. "זהו הצעד הראשון בהוצאת הצדק לאור ואנו סומכים על המערכת המשפטית שתמשיך לעשות כן".

אלונה עדות, דודתה של נעה, ברכה אף היא על ההחלטה. "היא מוכיחה את טענותינו מן ההתחלה, כי הרוצח שפוי וכשיר לעמוד לדין", אמר עדות. "עתה, משלא עלה בידיו של הרוצח להערים על הצוות המיומן, אנו מצפים למיצוי הדין של רשויות החוק עם הרוצח אסף גולדרינג, בגין הרצח המתועב של נעה הפעוטה, חסרת הישע, ששמה את מבטחה בו".

הרצח שזיעזע את המדינה

בסוף החודש שעבר נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים בבצרה, לאחר של פי החשד אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

הרצח בבצרה - סיקור מיוחד:

"נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"
אסף גולדרינג יישאר במעצר עוד 10 ימים
ליזה גולדרינג בהלוויה: "ילדה אהובה שלי, תשמרי על כולם"