האונס באינטרנט: הצעירה המציאה הכל, החשוד שוחרר

תפנית בחקירת האונס ברשת: בחקירתה, נשברה הצעירה וסיפרה כי כעסה על אדם אחר שהיה איתה במערכת יחסים והשליך פרח שהביאה לו. המשטרה: הליך פלילי ייפתח נגד הנערה. החשוד ב"אונס" שוחרר

עלילת שווא: הצעירה בת ה-19 מנתיבות, שהתלוננה כי גבר בן 32 מתל אביב אנס אותה וכלא אותה במשך שלושה ימים, לאחר שהכיר אותה באינטרנט, נשברה היום בחקירתה והודתה: בדיתי הכל, המצאתי את דבר האונס. היא סיפרה לחוקרים כי עשתה זאת מתוך כעס על הבחור שהיה איתה במערכת יחסים, אבל השליך פרח שנתנה לו וקילל אותה. בתגובה היא החליטה לבדות מלבה את הסיפור.

לחוקרים שבדקו את תלונות הנערה "הסריח" משהו, מאחר וגירסתו של הבחור שנעצר לפנות בוקר הייתה שונה בתכליתה מגרסת הצעירה. "הדבר היחיד שהייתה עליו הסכמה הוא שהשניים קיימו יחסי מין כשעה לאחר שהגיעה לביתו", סיפר גורם במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. "אך החשוד טוען כי יחסי המין היו בהסכמה והמתלוננת טוענת כי מדובר באונס".

פרט נוסף בחקירה שעורר חשד, היה שלטענתה הורה לה החשוד לא לזוז מהבית. "החשוד הופתע מאיך שהיא התנפלה עליו", סיפר הגורם המשטרתי. "בחקירה הוא והגדיר עצמו כבחור ביישן שלא היה רגיל להתנהגות כזאת". הגבר נעצר בבית הוריו, בעקבות התלונה שהגישה הצעירה אחרי שלטענתה "הצליחה להגיע למשטרה אחרי שנמלטה מדירת הגבר בזמן שהוא נכנס להתקלח".

בעדות שמסרה במשטרה סיפרה הצעירה כי הכירה את החשוד באינטרנט. השניים קבעו להיפגש בדירתו בתל-אביב, והיא הגיעה לדירה לפני שלושה ימים. הצעירה טענה כי החשוד דרש ממנה לקיים עימו יחסי מין, וכשהיא סירבה הוא כלא אותה בדירתו במשך שלושה ימים, ואנס אותה.

אחרי שעות של חקירה - הצעירה הודתה: המצאתי הכל

בחקירה אינטנסיבית שהתנהלה בשעות הצהריים נשברה בסופו של דבר הצעירה והודתה כי בדתה את כל הסיפור. במשטרה מאוד לא אהבו זאת ואמרו היום כי היא תעמוד בפני הליך פלילי בגין מסירת הודאה כוזבת. בשלב זה היא שוחררה לביתה בערבות, אולם לא נראה כי היא תועמד לדין.

בהישמע דבר שבירתה של הנערה בחקירה, קפץ החשוד ב"אונס" משמחה. הוא חיבק ונישק את החוקרים והודה להם על כך שהוציאו את האמת לאור. הוא, כמובן, שוחרר מייד ממעצר. אביו של החשוד אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט: "הפרשה הכעורה הזו מאחורינו, עכשיו הראינו לכל מי שהאשים אותנו שהוא טועה. אנחנו לא מעוניינים להתעסק בזה יותר ". בתשובה לשאלה האם מתכוונת המשפחה לתבוע את הצעירה, אמר: "מדובר באישה משוגעת, איך אפשר לתבוע אישה משוגעת?".

חשד: אונס במסיבת הגיוס

מוקדם יותר הבוקר דווח כי המשטרה חושדת שצעיר בן 19 אנס בת 17 מהוד השרון במהלך מסיבת גיוס. הצעירים התאספו בבית  במטרה לחגוג עם אחד מהם את הימים האחרונים "באזרחות", רגע לפני גיוסו. הצעיר והצעירה, שהכירו זה את זו קודם לכן, נכנסו יחד לאחד החדרים והסתגרו.

בשלב זה, על פי גרסתה של הנערה, ניסה הצעיר לגעת בה אך למרות תחינותיה שיפסיק, הוא המשיך במעשיו ועל פי החשד אנס אותה. בשלב מסוים דפקה אחת מחברותיה של הנערה, שחיפשה אחריה, בחלון החדר. אז ניצלה הנערה את ההזדמנות, אזרה אומץ, הדפה את הצעיר מעליה והצליחה לברוח מהחדר.

החשוד נעצר ובחקירתו הכחיש את המעשים המיוחסים לו. היום הוא יובא להארכת מעצר שנייה בבית משפט השלום בכפר סבא.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מדריך להורה: כך תגן על ילדיך בג'ונגל הרשתות החברתיות