הניצב פרש מהמשטרה - התיק נגדו נסגר

המחלקה לחקירות שוטרים החליטה לסגור את התיק נגד מפקד מחוז ש"י לשעבר, ניצב קובי כהן, שנחשד שקיים קשר פסול עם שוטרת. ההחלטה שלא לטפל בעניינו בהיבט המשמעתי התקבלה מאחר ופרש מהמשטרה בהסכמת המפכ"ל

התיק ייסגר, כהן (FLASH 90)

המחלקה לחקירת שוטרים החליטה על דעת פרקליט המדינה לסגור את תיק החקירה הפלילי בעניינו של ניצב קובי כהן, מפקד מחוז ש"י לשעבר. ניצב בדימוס כהן, פרש מהמשטרה בהסכמת המפכ"ל, ובשל כך במשטרה כבר התקבלה ההחלטה שלא לטפל בעניינו גם בהיבט המשמעתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במחלקה לחקירות שוטרים ציינו כי ההחלטה לסגור את התיק התקבלה בין השאר, משום ש"במכלול נסיבות העניין המעשים אינם מצדיקים העמדה לדין פלילי וכי מן הראוי להעביר את העניין לבחינת מחלקת משמעת במשטרה, וזאת מאחר ומדובר בהחלטה אחת שנתקבלה ע"י הקצין במצב של ניגוד עניינים, בעניינה של שוטרת כפיפה אחת".

במח"ש הוסיפו גם כי "מאחר שחיזוריו של הקצין אחר השוטרת הכפופה לו לא הבשילו לקשר של ממש, עוצמת ניגוד העניינים בה היה נתון בזמן שקיבל את ההחלטה בעניינה, הייתה מופחתת באופן יחסי".

"חיזר אחרי השוטרת"

כהן נחשד בצירוף של שוטרת למשלחת לפולין בניגוד להמלצות. הבטיח לה שכדאי להתקרב אליו ושלח לה מסרים בעלי תוכן מיני.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, כהן נחקר במשך שעות ארוכות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים לאחר שזומן למקום בעקבות מכתב אנונימי שנשלח למחלקה לחקירות שוטרים ולבכירים במשטרה, שבו ציטוטים מהתכתבות שהתקיימה לכאורה בין הקצין לבין שוטרת הנמצאת תחת פיקודו. כהן הודה בחקירתו שחיזר אחרי השוטרת שהייתה תחת פיקודו.

פרש בהסכמתו, דנינו (חדשות 2)

לניצב כהן יוחסו עבירות של הפרת אמונים, התנהלות לא ראויה וקשר פסול. עם זאת, במחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למסקנה כי אין היבט פלילי בפרשה.