מנהלת ביה"ס שדרסה ונמלטה: "מצטערת מעומק הלב"

לאחר שאתמול פגעה מנהלת בית הספר זיווה גרופר בילדה בת שמונה והמשיכה לביתה, מגיע עתה שלב ההסברים. לדברי המנהלת ועורכת דינה, לא ניתן היה לעשות דבר מכיוון שהילדה נמלטה מהמקום. "הדבר היחידי שהיא הייתה צריכה לעשות זה להתקשר למשטרה", הסבירה עורכת דינה, "אבל לא היה עליה טלפון"

לאחר שעל פי החשד דרסה מנהלת בית הספר ילדה בת שמונה ונמלטה, מגיע שלב ההסברים וההתנצלויות.

על פי גירסתה של המנהלת, זיווה גרופר, היא מודה שהיא אכן פגעה בילדה בת ה-8 באשדוד. לפי גרסת המנהלת, היא יצאה ממכוניתה וניסתה לדבר עם הנפגעת. בת ה-8 נמלטה מהמקום לכיוון הפארק הסמוך.

"הילדה פשוט ברחה", סיפרה פרקליטתה של המנהלת, עורכת הדין דפנה ז'אק. "הילדה בת שמונה או בת עשר, פשוט הסתלקה. נתנה ריצה וברחה".

לאחר המקרה, המנהלת המשיכה בדרכה חזרה לביתה, התקלחה משום שחזרה בדיוק מאימון כושר, ואחר כך נסעה למשטרה לתת את עדותה. "הרבה בריאות והחלמה", איחלה המנהלת לנדרסת. "אני באמת מעומק הלב מצטערת על מה שקרה לילדה".

על אף שרישיונה נשלל, וכתב אישום צפוי להיות מוגש נגדה, לעורכת הדין של המנהלת לא ברור על מה המהומה. "הדבר היחידי שאולי היא הייתה צריכה לעשות, אבל גם לא היה לה איך, זה להרים טלפון למשטרה", אמרה עו"ד ז'אק. "אבל לא היה לה טלפון איתה".

"החשודה הגיעה באופן עצמאי למשטרה"

הילדה בת ה-8 מאושפזת עדיין בבית החולים בתל השומר. מצבה של הילדה מוגדר קל עם פגיעה ברגלה.

"החשודה הגיעה הערב באופן עצמאי למשטרת אשדוד והודתה בפגיעה", סיפר אמש קצין בוחני תנועה במשטרת השפלה. "היא נחקרת בשעה זו בתחנת המשטרה".

לאחר שהגיעה לתחנת המשטרה והסגירה את כצמה, גם הרכב הפוגע אותר ליד ביתה ונמצא גם הוא בטיפול בוחנים. רשיונה נפסל בשלב זה ב-60 יום, והרכב הורד מהכביש לתקופה זהה. בסיום החקירה תתקבל החלטה אם להעמיד את הנהגת לדין.

אמרה שהיא שומעת צפצוף - ואיבדה את ההכרה

"הילדה עוד הספיקה לספר לפרמדיקים לפני שאיבדה את ההכרה כי היא שמעה צפצוף והרגישה חבטה גדולה בפנים", סיפר שי אלזמי, פרמדיק מד"א לכיש שטיפל בילדה, לחדשות 2 באינטרנט. תחילה היא הייתה יציבה מבחינת דופק, אך איבדה הכרה ושבה להכרה פעמים רבות – מקרים שכיחים כשמדובר בפגיעת ראש. פרמדיק מד"א הוסיף: "הדוד שלה נכנס איתנו לאמבולנס וכל הזמן שאל בחוסר שקט 'כיצד אדם יכול לברוח כך לאחר שפגע בילדה בכביש?' ".

לדבריו, הילדה נפגעה כשחצתה את הכביש כדי להגיע להוריה, ולאחר שנפגעה מהרכב החולף קמה על רגליה וגררה עצמה לצד השני של הכביש. "בשלב זה נמלט הרכב הפוגע", סיפר אלזמי, "וההורים הזעיקו את כוחות ההצלה".