סניגורו של החייל החרדי: "הוא לא התכוון לפגוע באף אחד"

בית משפט השלום בירושלים האריך בשלושה ימים את מעצרו של שמואל פריירמרק, חייל בנח"ל החרדי שנעצר אתמול בחשד ששלח מסרים מאיימים באינטרנט שהופנו לקהילה ההומו-לסבית. "מיוחסים למרשי מעשים שלא ביצע", אמר הסניגור. "מדובר במשפט שהצעיר כתב בבלוג, לא מעבר לזה"

בית משפט השלום בירושלים האריך היום בשלושה ימים את מעצרו של שמואל פריירמרק, חייל בגדוד הנח"ל החרדי, בן 20, שנעצר אמש בחשד לאיומים על בסיס גזענות ברשת האינטרנט לאחר שהעביר מסרים מאיימים, כך על פי החשד, נגד הקהילה ההומו-לסבית. עבירה נוספת בה חשוד החייל היא החזקת נשק שלא כדין.

בחיפוש במחשבו של הצעיר נמצא חומר הקושר אותו למעשה. המחשב וכן נשקו האישי הוחרמו. הצעיר הועבר כבר אמש, במהלך עצרת התמיכה בקהילה הגאה שנערכה בכיכר רבין בת"א, לחקירה במשטרת ירושלים.

החייל הגיע לאולם בית המשפט היום, כשהוא מלווה באמו ונראה מחוייך למדי. הוא סירב לענות לשאלות העיתונאים במקום. על פי ההערכות במערכת המשפטית, בקרוב יוגש נגדו כתב אישום בעבירות של איומים, איומים על בסיס גזענות והחזקת אמצעי לחימה.

"הבקשה שהוגשה על ידי המשטרה מנופחת" (הבקשה המקורית כללה בקשה ל-10 ימי מעצר - י.ז), אמר סניגורו של החשוד עו"ד מיכאל לירוני מהסגוריה הציבורית. "מיוחסים למרשי מעשים שלא ביצע. מדובר במשפט שהצעיר כתב בבלוג, לא מעבר לזה. לא היתה לו כוונה לפגוע באף אחד".

איומים על ההסעות לעצרת: "נפוצץ אתכם"

מוקדם יותר אתמול התקשר אלמוני למארגני ההסעות מבאר שבע ומחיפה לעצרת, ואיים ש"יפוצצו אותן עם רימונים". בשני המקרים, אמר הבחור שהתקשר דברים דומים: "נבוא גם עם רימונים ונעצור לכם את ההסעה בכל מחיר".

שי גורטלר, האחראי על ההסעה מבאר שבע, אמר לאתר האינטרנט של הקהילה הגאה כי "בשעה 14:20 קיבלתי טלפון והוא שאל מאיפה יוצאות ההסעות. שאלתי אותו אם הוא רשום אליהן והוא אמר שלא. שאלתי אותו אם הוא רוצה להירשם. הוא אמר שהוא יגיע עם רימונים ויזרוק אותם עלינו. לאחר מכן, שאלתי אותו איך קוראים לך. הוא אמר לי שם שאני מעדיף שלא לומר אותו. אחרי זה הוא ניתק".

גורטלר הוסיף ואמר: "הגשנו תלונה למשטרה. המספר שלו היה לא חסוי. המספר היה בעל 11 ספרות. הלכנו למשטרה והגשנו תלונה. בלי קשר, הודענו להם לפני כמה ימים על ההסעות. ביקשנו מהם לבוא ולאבטח והם אמרו שהם ישלחו ניידת. ההסעות יוצאות כרגיל".

גל זברגר, מארגן אחת ההסעות מחיפה, סיפר דברים דומים: "הטלפון שלי הוא זה שפורסם בקשר להסעות. קיבלתי טלפון ממספר בן 11 ספרות. זה נשמע איש מבוגר. שאלתי אותו מה שמו והוא אמר לי: בעל הרימון. חזרתי על השם, ואז הוא אמר: היום תחטפו גם רימונים, לא רק רובים. הגשנו תלונה במשטרה ותהיה אבטחה במקום ההתכנסות".

דובר מרחב חוף במשטרה אישר בשיחה עם חדשות 2 כי אכן התקבל איום כי יושלך רימון לעבר האוטובוס היוצא לעצרת הגאווה בת"א. לדבריו, "המשטרה פועלת לאיתור השיחה, וכן נוקטת באמצעים לאבטחת האוטובוס היוצא מחיפה".

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

פיגוע השנאה בת"א - סיקור מיוחד

ירי במרכז הומו-לסבי בלב ת"א: שני הרוגים ו-10 פצועים

האם היורה בת"א תועד נמלט?

המפכ"ל על הרצח: לא לצבוע מגזרים

המשטרה לקהילה הגאה: סייעו בחקירה

נתניהו מגנה: "לכבד כל אדם באשר הוא"