תושבת ת"א קשרה את בתה למיטה ויצאה מהבית

המשטרה האריכה את מעצרם של זוג הורים שהשאירו את שלושת ילדיהם בני 4, 5 ושנתיים לבדם בבית. כוחות החילוץ שטיפסו לבית גילו בו את הפעוטה קשורה ברגלה למיטה. ההורים הודו שזו לא הפעם הראשונה

האם והאב שחשודים כי הזניחו את ילדיהם ואף קשרו את בתם הפעוטה למיטתה, הובאו בצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. בתום הדיון, במהלכו בכתה האם ללא הפסקה, החליטה השופטת להאריך את מעצרם ב-3 ימים.

ההורים חשודים בהזנחת קטין והתעללות בחסר ישע. "קיים חשד סביר שהם התעללו בחסרי ישע", אמרה השופטת. "שחרורם עלול לשבש את החקירה. רשויות הסעד והרווחה צריכות להיערך היום לטיפול מיידי בילדים".

נכון לעכשיו, 3 הילדים נמצאים אצל סבם וסבתם, הוריו של האב. בדיון טענה האם כי היא ובעלה קושרים את הפעוטה מפני ש"היא כבר נפלה מהמיטה, ויש לה סימנים על הגוף". ההורים טענו כי מפני שהם גרים בדירה שכורה, אסור להם לשים סורגים על החלונות - והם מפחדים שהילדים יפלו.

עורכי הדין של ההורים ביקשו בדיון כי ההורים יורחקו מהילדים, ולא ייכנסו למעצר.

הילדים על אדן החלון, הפעוטה קשורה למיטה

עוברי אורח בדרך בן צבי בתל אביב הבחינו אמש בשני ילדים שמשחקים על אדן החלון הפתוח, בצורה מסוכנת, בדירה ברחוב. הדבר עורר את חשדם, והם התקשרו למשטרה ולכוחות החילוץ.

שוטרי מרחב יפתח של המשטרה הגיעו למקום, ומשלא הצליחו להיכנס לדירה, עלו בעזרת צוות כיבוי עם סולם לדירה. המראה היה מזעזע: שני הילדים, בני 4 ו-5, היו מוזנחים ומלוכלכים, ואחותם בת השנתיים הייתה קשורה למיטה בעזרת חבל שנכרך סביב רגלה.

האם: "פחדתי שהילדה תברח"

גם הדירה הייתה, לפי הגדרת המשטרה, "מבולגת ומוזנחת". האב, שהיה באותה שעה בעבודה, אותר והוזעק למקום. 40 דקות אחרי הגיעה גם אמם של הילדים, בת 28, שבסך הכל יצאה לערוך קניות בסופר מרקט. לשוטרים הסבירה כי "קשרה את הילדה כי פחדה שהיא תברח".

האם נעצרה והמשטרה דיווחה מיד על המקרה לרשויות הרווחה. בבדיקה שנערכה התברר כי האם היא תושבת יריחו, והיה לה היתר שהייה בישראל אך אינה חידשה אותו בגלל מצוקה כלכלית.

כשהגיע האב לדירה, הוא לא נעצר מפני שלא היה מי שישמור על הילדים בעוד האם שוהה במעצר. מאוחר יותר דיבר שוטר עם האב, וזה אמר לו כי הוריו שומרים על הילדים ואז הובא גם הוא לבית המשפט.

שני ההורים הודו בחקירתם שהם מרבים לקשור את הילדים למיטה כשהם יוצאים מהבית.

ההורים המזניחים מחיפה: "ביקשנו עזרה אבל איש לא בא"

"הלכנו לעובדים סוציאליים, הבטיחו לעזור לנו, אבל אף אחד לא בא", כך אמרה בזעם בחודש מאי השנה האם שנעצרה בחשד להזנחת שלוש בנותיה בביתה בעיר התחתית בחיפה. "אף אחד לא מכיר בנו", אמרו האם ובעלה, כשניסו להסביר את פשר ממצאי המשטרה ואנשי הרווחה של עיריית חיפה בביתם של השניים.

האם, בת 42 עובדת כיצאנית, ובעלה, בן 36 עובד כסרסור. השניים מוכרים היטב למשטרה, וברשותם נתפסו גם כ-30 אלף שקלים במזומן, שלטענת האם הושגו ממכירת תכשיטיה. זאת, לאחר ששוטרי סיור של משטרת חיפה שהוזעקו לדירה בעיר התחתית בחיפה הבחינו מחלון הדירה בילדה בת חמש אוחזת בתינוקת בת שנה וחצי.

לאחר שפרצו השוטרים את הדלת, גילו לתדהמתם כי בדירה הושארו וננעלו תינוקת בת שנה, ושתי אחיותיה, בנות חמש ושש. הילדות נראו מוזנחות, וכף גם הדירה בה שהו: ללא מקרר, ללא מזון וללא ריהוט. התינוקת אף לבשה חיתול ספוג בשתן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

"האם המרעיבה" הואשמה בהתעללות בקטין

"אמא טאליבן" הורשעה בהתעללות ותקיפת ילדיה