"פגע וברח" באשדוד: בת 8 נפצעה קשה

אירוע דריסה שלישי בשבת אחת: רכב פרטי פגע בילדה בת 8 בשעה שחצתה את הכביש עם אמה במעבר חצייה סמוך לחוף לידו באשדוד - ונמלט מהמקום. הילדה פונתה במצב קשה לתל השומר. כמה שעות לאחר מכן הסגירה עצמה למשטרה אישה בת 50, והודתה: "אני פגעתי בילדה"

ילדה כבת 8 נפצעה אחר הצהריים באורח קשה בתאונת פגע וברח סמוך לחוף "לידו" באשדוד. רכב פרטי פגע בילדה בשעה שחצתה את הכביש במעבר חצייה, ונמלט מהמקום. הילדה פונתה לבית החולים "שיבא" בתל השומר כשהיא במצב קשה.

כמה שעות לאחר האירוע, הסגירה את עצמה למשטרה חשודה בדריסה. "החשודה הגיעה הערב באופן עצמאי למשטרת אשדוד והודתה בפגיעה", אמר הערב קצין בוחני תנועה ראשי במשטרת השפלה. "היא נחקרת בשעה זו בתחנת המשטרה".

מדובר באישה כבת 50. לאחר שהגיעה לתחנת המשטרה והסגירה את כצמה, גם הרכב הפוגע אותר ליד ביתה ונמצא גם הוא בטיפול בוחנים. רשיונה נפסל בשלב זה ב-60 יום, והרכב הורד מהכביש לתקופה זהה. בסיום החקירה תתקבל החלטה אם להעמיד את הנהגת לדין.

אמרה שהיא שומעת צפצוף - ואיבדה את ההכרה

"הילדה עוד הספיקה לספר לפרמדיקים לפני שאיבדה את ההכרה כי היא שמעה צפצוף והרגישה חבטה גדולה בפנים", סיפר שי אלזמי, פרמדיק מד"א לכיש שטיפל בילדה, לחדשות 2 באינטרנט. תחילה היא הייתה יציבה מבחינת דופק, אך איבדה הכרה ושבה להכרה פעמים רבות – מקרים שכיחים כשמדובר בפגיעת ראש. פרמדיק מד"א הוסיף: "הדוד שלה נכנס איתנו לאמבולנס וכל הזמן שאל בחוסר שקט 'כיצד אדם יכול לברוח כך לאחר שפגע בילדה בכביש?' ".

לדבריו, הילדה נפגעה כשחצתה את הכביש כדי להגיע להוריה, ולאחר שנפגעה מהרכב החולף קמה על רגליה וגררה עצמה לצד השני של הכביש. "בשלב זה נמלט הרכב הפוגע", סיפר אלזמי, "וההורים הזעיקו את כוחות ההצלה".

אירוע דריסה שלישי במהלך השבת

שני אירועי דריסה נוספים התרחשו במהלך ליל שבת. אחד מהם אירע בשעה שלוש לפנות בוקר במועדון "בצרה 77" שביישוב בצרה שמצפון לרעננה. במועדון התפתח ריב בין מספר צעירים שגלש גם מחוץ לכותליו. ככל הנראה מספר צעירים התקרבו לעבר צעיר שישב במכוניתו - איתו היה להם סכסוך כלשהו - והחלו לדפוק על דלתותיו.  בשלב מסוים, הצעיר "שם גז", דרס צעיר שהיה בדרכו ונמלט.

צוות מד"א-ירקון הוזעק למקום. הצעיר שנדרס נמצא פצוע באורח בינוני והובהל לבית החולים מאיר בכפר סבא. במקביל, המשטרה פתחה במצוד אחר הדורס שנמלט. מי שהביא שבסופו של דבר  לתפיסתו הוא דווקא שוטר מתחנת אריאל שנקלע לאירוע במקרה. השוטר סיים בדיוק משימת ליווי עצורים ושמע בקשר על הדורס. בסמוך לצומת רעננה זיהה את רכב הדורס ומספרו ועצר את הרכב.

הדורס, תושב הרצליה בן 20 נעצר והועבר לטיפול בוחנים שרון. בחקירתו טען כי עשה מה שעשה כי הרגיש מאוים ורצה לברוח מהמקום. בריחה שהביאה גם לדריסה.

דרסו הולך רגל וברחו

בערך באותו הזמן, התרחש מקרה דריסה נוסף - לא פחות חמור, במקום אחר. רכב פרטי פגע בהולך רגל בכביש 44 בין מחלף השבעה לבית דגן. כתוצאה מהדריסה נפגע הולך הרגל באורח קשה ופונה לבית החולים אסף הרופא.

הרכב נמלט, אך אזרח שהיה עד לפגיעה הצליח לזהות ולרשום את מספרו. זמן קצר אחר כך הצליחה המשטרה לתפוס את הנהג ואת חבריו שישבו עמו. בחקירתם באגף התנועה במשטרת השפלה, ניסו הצעירים לטעון להגנתם כי ברחו כיוון "שנבהלו" ממה שאירע.

הצעירים שוחררו בערבות לקראת הגשת כתב אישום.