עולם הפוך: המסתננים התקשרו למשטרה

סיפור מוזר, על הגבול שבין עצוב למצחיק: המשטרה והצבא מנסים כל הזמן לאתר מסתננים מגבול מצרים. אתמול, העבודה הייתה ממש פשוטה: שמונה מסתננים איבדו את הדרך – וצלצלו למשטרה לבקש עזרה

הכלל הפשוט לרוב אומר, כי אם אתה עושה משהו לא חוקי אתה מנסה להתחמק מהמשטרה. המקרה המוזר שנתקלו בו במחוז הדרומי של המשפט הפר את הכלל הזה. לחלוטין.

כשמוקדנית המשטרה סנדרה ענתה לטלפון היא קיבלה שיחה מפתיעה. מאוד מפתיעה. על הקו היה מסתנן, בדיוק אחד מאותם המסתננים שלרוב לא חולקים עם המשטרה את אותם אינטרסים. "תשמעי, אני דיברתי איתם. אנחנו מכיוון מצרים. תורכיים", אמר המסתנן למוקדנית המופתעת. לאחר שנשאל איפה הוא נמצא, ענה המסתנן בקול תשוש: "אני לא יכול להסביר. אני כמעט מת".

המסתנן חצה יחד עם שבעה חבריו את הגבול המצרי לישראל. מסיבה כלשהי הוא התברבר בדרך ולא מצא שום ברירה אחרת חוץ מלהתקשר למשטרה ולהזעיק עזרה. "שיבוא לפה הליקפוטר, אני אגיד לו", ניסה המסתנן להסביר את מיקומו. "אני מת פה".

במשטרה לא לקחו סיכונים. מסתננים או לא מסתננים, יש פה אנשים שצריכים עזרה. מסוק משטרתי עלה לאוויר וגם צה"ל הוקפץ לסייע. בזמן שחיילי צה"ל ניסו לאתר את המסתננים במיובשים, במוקד שמרו על קשר טלפוני עם המסתנן הטורקי. "תשמע, תשמור על סוללה אל תדבר הרבה אנחנו נתקשר אליך", ניסה המוקדן להרגיע את הטורקי. "אתה כל חצי שעה תתקשר וזהו". המסתנן לא ממש נרגע ואמר כמעט בלי קול: "עוד חצי שעה אני לא אוכל לזוז. עוד חצי שעה לא אהיה חי".

לאחר שעות של חיפושים מצאו חיילי צה"ל את המסתננים המיובשים. לאחר שיקבלו הרבה מים, אוכל, מנוחה וטיפול רפואי, הם יובאו אחר כבוד - לבית המשפט.