המשטרה בודקת את הקבוצות לשנאת הומואים בפייסבוק

במשטרה מתייחסים בכובד ראש לפרסום בחדשות 2 באינטרנט מאתמול אודות קבוצות השנאה בפייסבוק נגד הקהילה הגאה, והחלו בבדיקה של הנושא. במקביל נמשכת חקירת פיגוע הירי בת"א בו איבדו שני צעירים את חייהם, שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום. גורם במשטרה לחדשות 2: "אנו הופכים כל אבן כדי למצוא את הרוצח"

הפגנת הקהילה הגאה, השבוע (AP)

יממה לאחר הפרסום הראשון בחדשות 2 באינטרנט, לפיו גולשים ישראלים פתחו ברשת הפייסבוק קבוצת שנאה נגד חברי הקהילה הגאה - הודיעה המשטרה כי החלה בבדיקת האפשרות של הסתה ברשתות החברתיות נגד הומואים ולסביות.

לאחר הפרסום כאן באתר, פנינו למשטרה עם המידע על קבוצות השנאה שהגיעה לידינו, ובכלל זאת שמות המצטרפים לקבוצות - לפני שהן הורדו מהרשת. בשעות הערב הגיעו למשטרה כמה מפעילי האגודה ההומו-לסבית והגישו תלונה רשמית נגד ראשי הקבוצה החשודה בהסתה. בעקבות זאת, כאמור, פתחה המשטרה בבדיקת הנושא בצורה רשמית.

"אנו הופכים כל אבן כדי למצוא את הרוצח", מסר לחדשות 2 באינטרנט גורם במשטרה - בהתייחסו לחקירת פיגוע הירי באגודת ההומואים והלסביות בתל אביב. צו איסור פרסום גורף עדיין מוטל על פרטי חקירת האירוע, ואנו מנועים מכל פרסום בנושא.

מי כותב: "בא לכם להרוג הומואים?"

אמש פרסמנו כאן לראשונה כי שני גולשים הקימו באתר פייסבוק קבוצה בשם: "גם אני שונא ישראלים", ימים ספורים בלבד לאחר הפיגוע המחריד. "אם גם לך בא להרוג כל הומו שאתה שומע עליו, אם גם לך לא אכפת ממה שקרה במוצאי שבת, אם גם אתה חושב שהומואים לא צריכים להתגאות בסטייה המינית שלכם, אם גם לך נמאס לראות אותם עושים מצעדים בירושלים, תצטרף לקבוצה הזו ואולי נצליח להשתיק את ההומואים במדינה הזאת", נכתב בעמוד הראשי של הקבוצה.

בתגובה לפרסום החליט אחד הגולשים המזועזעים לעשות מעשה, השתלט על העמוד בקבוצה והפך את שמה ל"גם אני אוהב הומואים". "אני גאה במה שעשיתי למרות שאני לא הומוסקסואל", הסביר בשיחה עם חדשות 2. "הקהילה זה מקום פתוח ונחמד ועיצבן אותי מה שקרה". 

המפכ"ל בזירת הרצח: "הרוצח ייתפס בקרוב"

הבוקר סיירו במרכז הנוער בו בוצע הרצח ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שר החינוך גדעון סער, מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן ומפקד מחוז ת"א של המשטרה, ניצב שחר איילון.

"אני מאמין שבסופו של דבר הרוצח ייתפס", אמר המפכ"ל, והדגיש כי המשטרה משתמשת בכל משאביה לשם מטרה זו. "כל כיווני החקירה נבדקים", שיתף. "חקירת האירוע הוטלה על אחת היחידות הטובות של המשטרה. עם הרבה סבלנות הפענוח יגיע. האירוע הזה מקבל חשיבות ארצית, יש לתת לחקור בשקט".

במוצ"ש: עצרת הקהילה הגאה בשידור חי כאן באתר

במקביל הודיע היום נשיא המדינה, שמעון פרס, כי בכוונתו לשאת דברים בעצרת ההזדהות והזיכרון של הקהילה הגאה במוצ"ש בכיכר רבין. "מטרת העצרת היא לומר לחברה הישראלית כי כדוריו של הרוצח, אשר ניסו להחזיר את הקהילה הגאה לארון לא ישיגו את מטרתם", הסבירו מארגני האירוע.

בעצרת ישתתפו פרט לנשיא המדינה גם אמנים ישראלים מובילים שיגיעו להזדהות עם הקהילה הגאה, ובהם נינט, עברי לידר, ריטה, קורין אלאל, אמיר פיי גוטמן ועוד.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

המפכ"ל: הרוצח ייתפס בקרוב

קבוצה בפייסבוק: מי רוצה להרוג הומואים?

המשטרה לקהילה: סייעו לנו בחקירה

האם הרוצח תועד נמלט?

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה