פרסום ראשון: נהג ששניים מחבריו נהרגו בתאונה יואשם בהריגה

הפרקליטות תגיש כתב אישום בגין הריגה נגד צביקה בירנבאום. הוא נפצע קשה בתאונה בנתיבי איילון, ובבדיקת דם נמצא אלכוהול בגופו. סניגורו: "אנו מבקשים שימוע לפני הגשת כתב אישום"

הפרקליטות תגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד צביקה בירנבאום, נהג מכונית שהיה מעורב בתאונה בה נהרגו שניים מחבריו במאי האחרון. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הנהג יואשם בעבירות של הריגה ונהיגה בשיכרות. בתאונה נהרגו מיקי גלין ובר לייכטר. צעיר נוסף, עמיחי הרן, נפצע.

בירנבאום נפצע קשה בתאונה בנתיבי איילון, ופונה לבית החולים איכילוב שם עבר סדררת ניתוחים ולאחר מכן הועבר לטיפול שיקומי בבית החולים תל השומר. מיד לאחר התאונה נלקחה ממנו בדיקת דם שגילתה כי הוא נהג תחת שיכרות. הבדיקה הוכיחה מעל לכל ספק שבדמו הייתה כמות אלכוהול מעל המותר בחוק.

חוקרי אגף התנועה של משטרת תל אביב שחקרו את התאונה העבירו לפרקליטות את ממצאי החקירה שבסיומה המליצו על העמדתו של הנהג לדין. סניגורו של הנהג עו"ד ארז נוריאל אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מרשי מבקש שימוע לפני הגשת כתב האישום".

 ההורים: "מחבקים את הנהג ותומכים בו"

התאונה הקשה התרחשה ב-10 במאי סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר. מיקי גלין, בן 21 מתל אביב, חזר יחד עם חבריו מבילוי במכוניתם, רכב מסוג סובארו סטיישן. חבר נוסף ששהה עימו ברכב, החייל סמ"ר בר ליכטר, נלכד יחד איתו ברכב, נפצע, ומאוחר יותר מת בבית החולים מפצעיו.

"זה הדבר הקשה ביותר שיש בחיים לאבא לקבל", אמר צבי גלין, אביו של מיקי גלין ז"ל. "לדעת שהיה לי פרח כזה והוא לא חזר הביתה. אנחנו שיגענו את מיקי, סע בזהירות, כל לילה היה לנו סיוט - צריך לשים לזה סוף". הוריהם של ההרוגים אמרו בהלוויותיהם כי אין להם דבר וחצי דבר נגד צביקה שנהג ברכב, אלא להיפך - הם מחבקים אותו ותומכים בו.

"הרכב היה שרוף לגמרי"

תמונות קשות נחשפו מתאונת הדרכים הקטלנית שהתרחשה בנתיבי איילון: מכונית פרטית בוערת עולה באש, ואיש לא יכול להתקרב ולחלץ את שני הצעירים שנלכדו במכונית.

"ראינו התקהלות של אנשים, צרחות ובהלה והיסטריה", סיפר אופיר פריז, עד לאירוע הקשה. דקות ארוכות הרכב בער על נתיבי איילון, בעוד עשרות רכבים של סקרנים חוסמים את הציר - ומונעים בכך הגעה של צוותי חילוץ והצלה. הזירה הייתה מאד קשה", תיאר רפ"ק ניסים פרחי מאגף התנועה, "ראינו רכב שרוף לגמרי כאשר גופות הצעירים עדיין בתוך הרכב".

מספר נהגים שעברו בכביש עזרו בחילוץ ופינו את הנפגעים מן הרכב. הם גררו אותם לשולי הכביש וניסו לכבות את בגדיהם של הצעירים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק