התחזה לרב במשך 16 שנה והונה נשים

צו איסור פרסום הוסר היום מפרשת מרמה חמורה ורחבת היקף. במשך 16 שנה חשוד ניסים אהרון, שהונה נשים ומשפחות כדי לגנוב מכספם. אהרון נחשד גם בביצוע מעשים מגונים כשהוא מתחזה לרב, סוכן מוסד וקצין בשב"כ. ואם זה לא מספיק, עד לפני שנה עבד החשוד במשרד הביטחון

התחזה לרב ותקף עשרות נשים. ארכיון (חדשות 2)

אי פעם שמעתם על אדם המכהן כרב מסתורי, עובד מוסד וקצין שב"כ במקביל? היום הותר לפרסום כי לאחרונה נחשף אדם החשוד שהשתמש במספר זהויות במשך יותר מעשור, כדי להונות נשים ולשדל אותן לקיים איתו יחסי מין. ותאמינו או לא - החשוד עבד עד לפני כשנה במשרד הביטחון.

ניסים אהרון, בן 59 מראשון לציון, נעצר בחשד שבמשך 16 שנה נהג להונות נשים ולנצלן מינית, תוך כדי שהוא מתחזה לרב בעל סגולות מיוחדות. אהרון הצליח לפי החשד לסחוף אחריו עשרות מאמינים ויצר כת שסגדה ליכולותיו.

אהרון, שעבד עד לפני כשנה במחלקת הרכש במשרד הביטחון, נהג באופן סידרתי להציג עצמו בדמויות בדויות וכך לעקוץ את קורבנותיו. החשוד נהג לאתר נשים במצוקה ולהפנות אותן לרב מסתורי בעל סגולות מיוחדות שיוכל לתת פתרון לכל בעיותיהן.

רב טלפוני

לדבריו אסור היה לראות את הרב פנים מול פנים וניתן היה רק לדבר איתו בטלפון. כאשר הנשים התמימות התקשרו ל"רב" כדי לקבל עצה ועזרה ענה להם בטלפון לא אחר מאשר אהרון בעצמו, כשהוא משנה את קולו ומציג את עצמו כרב מקובל.

לאחר שיחות טלפון רבות שנוהלו עם הרב המתחזה הוא היה אומר להן כי לאהרון עצמו קיימות סגולות מיוחדות ועליהן לשלם לו ואף לבצע איתו יחסי מין, כדי לקבל מענה לבעיותיהן.

ניצב משנה אבי מנצור, ראש אגף החקירות והמודיעין של מחוז מרכז סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי באחד המקרים, יצר אהרון קשר עם חיילת שביקשה להתקבל לעבודה במוסד. החשוד העניק לה מספר טלפון של "קצין במוסד" וכאשר התקשרה ענה לא אחר מאשר אהרון עצמו, כשהוא מתחזה לאדם אחר.

"נוכל חולני"

בשיחות שניהלה החיילת עם אהרון הוא העניק לה משימות שונות בכדי "לבחון את היכולות שלה". אחת המשימות שקיבלה לבצע הייתה לנהל רומן ולהיכנס למיטתו של האדם שהפנה אותה אליו - כלומר הוא עצמו.

מנצור מספר שבמהלך השנים בהן פעל החשוד הוא הצליח להקים סביבו כת מאמינם גדולה המורכבת ממשפחות שהאמינו לדבריו. המאמינים נהגו לקבל ממנו עצות ועזרה, ושילמו לחשוד סכום כסף המוערך במאות אלפי שקלים.

"הוא נוכל חולני שפשוט אמלל משפחות רבות", אמר מנצור על החשוד שנלכד. עד עכשיו התלוננו במשטרה עשרה קורבנות שאהרון הוליך שולל במשך השנים, אך על פי המשטרה קיימים עוד רבים נוספים שהלכו שולל אחריו. "אני מעריך שזהו קצה הקרחון ושיתגלו עוד קורבנות נוספים", אמר מנצור.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?