גולדרינג תקף שוטר - כדי שיירו בו

לאחר שהפסיכיאטר המחוזי ביקש שבוע נוסף של הסתכלות פסיכיאטרית, נענה בית המשפט לבקשה ושלח את החשוד ברצח בתו נעה ז"ל חזרה לבית החולים הפסיכיאטרי. גולדרינג הגיע לדיון, שם עלה כי ביצע ניסיון התאבדות נוסף בבית החולים

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של אסף גולדרינג בשמונה ימים. את המעצר יעשה החשוד ברצח נעה ז"ל, בבית החולים - שם תימשך ההסתכלות הפסיכיאטרית בעניינו.

ההחלטת בית משפט השלום ברמלה באה, לאחר שגם נציג המשטרה בדיון הסכים לבקשת הפסיכיאטר המחוזי להמשיך ולבחון אם גולדרינג כשיר לעמוד במשפט. לאחר שהשופט הסכים כי במהלך השהות בבית החולים הפסיכיאטרי יצא החשוד גם לחקירות, הגיעו כל הצדדים להסכמה בנושא.

לאולם בית המשפט נכנסו ראשונים מספר חוקרי משטרה עם קלסרים עבים ועליהם מדבקה עם שם התיק, "סוף לתמימות". גולדרינג עצמו פסע פנימה כשהוא נראה רזה, וראשו מכוסה במגבת. הוא לובש את בגדי בית החולים הפסיכיאטרי בו הוא מאושפז לצורך הסתכלות. ידיו ורגליו אזוקות באזיקים ופרקי ידיו עדיין חבושים.

במהלך הדיון עלה כי בבית החולים בו מאושפז גולדרינג, הוא ניסה לתקוף שוטר על מנת ש"השוטר השני יירה בו". ככל הנראה, מדובר בניסיון ההתאבדות השני של אביה של נעה ז"ל מאז הרצח הנורא.

ביהמ"ש נאלץ להכריע: אשפוז או מעצר

בדיון הארכת המעצר בחר בית המשפט בין שתי החלופות: המשך האבחון הפסיכיאטרי או חזרה למעצר. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, הפסיכיאטר המחוזי יבקש שבוע נוסף על מנת לקבוע אם גולדרינג כשיר לעמוד במשפט.

"הרוצח נותן עכשיו את ה'שואו' של חייו" - כך נמסר אמש ממשפחתה של ליזה מיכאל, אמה של נעה ז"ל. "אסף בחור חכם ושפוי שמבין את משמעותה של ההכרעה הפסיכיאטרית על עתידו", אמרה אלונה עדות, אחותה של ליזה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מכיוון שכך, הוא נותן את ה'שואו' של חייו".

"אנו תקווה שצוות האבחון יבין שמדובר בשחקן מוכשר שפעל בקור רוח", הוסיפה עדות בשם המשפחה. "הוא צריך לשלם על הרצח המזוויע של ילדה חסרת אונים".

הפסיכיאטר המחוזי מתקשה לאבחן את מצבו

כזכור, לאחר מעצרו של גולדרינג פנה עורך הדין גדי זילברשלג, פרקליטו של האב החשוד ברצח, לבית המשפט בבקשה לשלוח אותו להסתכלות שתקבע האם היה שפוי בעת ביצוע המעשה. בית המשפט נענה לבקשה וגולדרינג אושפז למשך שבוע ימים.

היום צפויה להסתיים תקופת ההסתכלות, אלא שהפסיכיאטר המחוזי התקשה לקבוע את מצבו הנפשי של גולדרינג ופנה אמש למשטרה ולפרקליטו של גולדרינג בבקשה להאריך את תקופת ההסתכלות, שבסופה יוחלט האם הוא כשיר לשהות במעצר ולהיחקר במשטרה.

פרקליטו של גולדרינג, עורך הדין גדי זילברשלג הסכים לדרישה, וכך גם המשטרה. "לאור בקשת הפסיכיאטר המחוזי להעמיק את הבדיקה במשך שבוע ימים, בכדי לנסות לברר מה היה מצבו של מרשי אסף בעת ביצוע המעשה, הסכמנו לבקשה", אמר הערב עו"ד זילברשלג.

המשפחה לא מבינה את העיכוב בהחלטת הפסיכיאטר וטוענת כי גולדרינג מנסה להתל בצוות המאבחן. "הרוצח הינו בחור חכם ושפוי, אשר מבין את משמעות ההחלטה הפסיכיאטרית לגורלו", אמרה דודתה של נעה, אלונה עדות. "אנו מאמינים שהצוות יבין שמדובר בשחקן מוכשר, שתכנן את מעשיו לפרטים ורצח בקור רוח את נעה, הילדה שלו, ילדה תמימה וחסרת אונים, ולכן מקומו הוא אחד - בכלא."

דוח הפסיכיאטר הראשוני: "הרצח תוכנן"

בסוף חודש יולי התקבלה חוות דעת ראשונית של הפסיכיאטר שבדק את אסף. גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות 2 כי הדוח הראשוני תואם את הממצאים בזירה, שהעידו על כוונותיו המוקדמות לרצוח את בתו.

לפי אותם ממצאים, גולדרינג תכנן את הרצח באופן מדויק. בחקירותיו הראשונות, לפני שנלקח לבדיקה, אמר גולדרינג כי הוא "לא זוכר כלום".

מי שחשב שהתיק של אסף גולדרינג תפור, הבין לאחר חקירותיו האחרונות של האב החשוד ברצח כי הסיפור כנראה לא יהיה כל כך פשוט. כבר בשעות הראשונות שלאחר הרצח קשר עצמו גולדרינג לעבירות המיוחסות לו והודה כי הוא זה שחנק את בתו הקטנה בשקית ניילון. לאחר שנפגש עם עורך דינו, הפך קו ההגנה לאי כשירות נפשית.

"אי אפשר להגיד שהוא חזר בו מהודאתו", הבהיר אז גורם במשטרה, "אך הוא בהחלט משנה אותה". בחקירות האחרונות הבהיר גולדרינג לחוקריו כי כל פעולותיו היו בהשפעת הכדורים שהוא לקח וכי הוא לא זוכר דבר ממה שהתרחש בבית.

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?