המשטרה לקהילה הגאה: סייעו בחקירה

כחלק ממאמצי החקירה, פירסמו קציני משטרה הודעות בפורומים של הקהילה הגאה. המשטרה מבקשת מחברי הקהילה לדווח על "שיחות אנונימיות והתבטאויות חריגות". חלק מהחברים ראו בהודעה רמיזה כאילו הם עצמם חשודים. "מקווה מאוד שזה לא מישהו מהקהילה", הגיב אחד הגולשים. אחרים הפנו את המשטרה לאירוע אלים שקרה לפני כמה שבועות

מי שהיה צריך למצוא הוכחה לקושי בחקירת הרצח במועדון הנוער ההומו-לסבי, מקבל אותה במשנה תוקף: המשטרה מבקשת מהקהילה הגאה, בפומבי, לסייע בחקירה.

בפורום ארגון הנוער הגאה (איגי), נשלחה הודעה החתומה על ידי לא פחות מאשר משטרת ישראל. "שמי גל ואני משמשת כקצינת חקירות במשטרת ישראל בתפקידי אני מסייעת לחקירת מעשי הרצח שבוצעו במועדון בר הנוער", נכתב בהודעה. "כולנו מזועזעים על שאירע ואנו פועלים ללא ליאות במטרה להתחקות ולהביא לגילוי זהות הרוצח הנתעב. בשל כך, אני פונה אליכם בהנחה שיש בידיכם מידע שעשוי לסייע בחקירה".

"ייתכן כי בתקופה האחרונה פעל החשוד בין במישרין בין בעקיפין בסביבתכם", נכתב בהמשך ההודעה. "מכאן שחשוב לנו לקבל כל פיסת מידע רלוונטית כמו למשל, זהות אנשים לא מוכרים בסביבתכם, שיחות טלפון אנונימיות או מוזרות שהתקבלו, אירועים או התבטאויות חריגות כלפיכם שיש מקום שיובאו לידיעתנו".

ההודעה נותנת שתי אפשרויות ליצירת קשר: דרך מייל שכתובתו galep100@gmail.com ודרך נייד ישיר שמספרו 052-7790728.

התגובות: "אין מצב שמישהו מאיתנו יהיה חשוד"

התגובות להודעה הדרמטית היו מעורבות. חלק ממשתתפי הפורום היו סימפטיים כלפי ההודעה, ואילו חלק אחר חשבו שלשון ההודעה מרמזת כי הם - קרי חברים בקהילה הגאה - בעצמם חשודים במעשה הנתעב, דבר שעורר את חמתם.

"אין מצב שמישהו מאיתנו יהיה חשוד!!!", כתב אחד הגולשים בתגובה להודעת המשטרה. "לא יכול להיות שזה יהיה מישהו מהקהילה למרות שכל השמועות אומרות שזה מישהו מהקהילה, אבל זה רק שמועות אתם יודעים... אני מאוד מאוד אבל מאוד מקווה שזה לא אחד מהקהילה שלנו כי אז באמת זה יהיה הסוף של כל הקהילה כולה!!!".

מספר גולשים הפנו את תשומת הלב של המשטרה לאירוע אלים שאירע במועדון אחר בשבוע שעבר. "היה איזה אירוע בשלישי שעבר של אלימות", מספר אחד הגולשים. "אני מאמין שהקשר לאירוע הוא אפסי אבל זאת פיסת מידע שמי יודע, אולי תוכל לעזור".

גם מדריכי ומנהלי הארגון, ביקשו בפורום לשתף פעולה ככל שניתן עם פעילות המשטרה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

האם הרוצח תועד נמלט?

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה