חשד: מקרי אונס בקורס של הצופים

מדוע לא דיווחה הנהגת תנועת הצופים על חשד למעשי אונס ומעשים מגונים בקורס המדריכים של צופי תל אביב? זו השאלה שחוקרת המשטרה החל מהבוקר. הורי הנערים מזועזעים משמועות על מעשים קשים בכפייה. בהנהלת הצופים טוענים: "לא מדובר במעשי אונס"

הצופים. אילוסטרציה (חדשות 2)

אונס במהלך קורס ההדרכה של הצופים? להנהגת התנועה נודע בסוף השבוע כי רבים מחניכי קורס מדריכים מעורבים לכאורה במעשי אונס ובמעשים מגונים בכפייה במהלך הקורס.

בין השאר, נבדק החשד שחניך בקורס הותקף מינית על ידי חניכים אחרים שעה שהתקלח, נערות שרבו ביניהן והטילו מימיהן על מזרן של אחת מהחניכות ומעשים נוספים.

כשהידיעה על המעשים הגיעה לדרגים הגבוהים, הוחלט להפסיק מיד את הקורס - ולשלוח את החניכים הביתה. אולם, לא נעשתה פנייה רשמית למשטרת ישראל בנושא, כפי שפורסם הבוקר בגלי צה"ל.

תנועת הצופים: לא מדובר במעשי אונס

לאחר פרסום הפרשה הבוקר, המשטרה החליטה לפתוח בחקירה מקיפה בנושא ואז יתבררו הפרטים המדויקים ואופי המעשים. הנערים החשודים, שעולים לכיתה י', יוזמנו לתשאול וגם הנהגת התנועה תסביר מדוע לא פנתה למשטרה מיד עם היוודע המקרים.

מבירור ראשוני שערכה תנועת הצופים עולה, כי שורה של התנהגויות בלתי הולמות ארעה בקורס, וחלק מההתנהגויות גלשו למעשי קונדס חמורים. אולם בניגוד לפרסומים מבקשים להסביר כי אין מדובר כלל על מעשה אונס או ניסיון לאונס.

בתנועה מדגישה כי "בשום שלב ובשום דרג לא ניתנה כל הוראה להסתיר את המקרים ואף להיפך. עם היוודע המקרים נערכו שיחות עם חניכי הקורס והמדריכים, וזאת לאחר התייעצות עם גורמים מקצועיים מתוך התנועה האמונים על טיפול במקרים מסוג זה".

בנוסף נמסר כי "התנועה ממשיכה בתחקיר מעמיק ומקיף מול צוות בעלי התפקידים בהנהגה, ומול החניכים והמדריכים במטרה לברר את הפרטים המלאים ולטפל בנושא הן בהיבט המשמעתי והן בהיבט החינוכי". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק