משפחת האם על גולדרינג: "הרוצח שפוי והוא נותן את ה'שואו' של חייו"

למשפחתה של נעה ז"ל ברור מדוע הפסיכיאטר המחוזי מתקשה להכריע אם אסף גולדרינג כשיר נפשית לעמוד לדין, כפי שפורסם לראשונה כאן בחדשות 2 באינטרנט. "אסף בחור חכם ושפוי", אומרת הלילה דודתה של נעה. "הוא מבין את משמעותה של ההכרעה הפסיכיאטרית לעתידו"

אסף גולדרינג, ארכיון (חדשות 2)

"הרוצח נותן עכשיו את ה'שואו' של חייו" - כך מתייחסת משפחתה של ליזה מיכאל, אמה של נעה ז"ל - לבקשת הפסיכיאטר המחוזי להשאיר את אסף גולדרינג לשבוע הסתכלות נוסף.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, הפסיכיאטר המחוזי יבקש להשאיר את גולדרינג - החשוד ברצח בתו נעה -  שבוע נוסף בבית החולים לצורך המשך ההסתכלות הפסיכיאטרית. בית המשפט יכריע בבוקר אם אכן להיענות לבקשה או להחזירו לכלא. אבל משפחתה של אמה של נעה ז"ל סבורה כי מדובר בסך הכל בטקטיקה משפטית.

"אסף בחור חכם ושפוי שמבין את משמעותה של ההכרעה הפסיכיאטרית על עתידו", אמרה הלילה אלונה עדות, אחותה של ליזה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מכיוון שכך, הוא נותן את ה'שואו' של חייו".

על אף הבקשה, שייתכן מאוד שתיענה בחיוב בבית המשפט, את אלונה זה לא מטריד. "אנו תקווה שצוות האבחון יבין שמדובר בשחקן מוכשר שפעל בקור רוח", אמרה בשם המשפחה. "הוא צריך לשלם על הרצח המזוויע של ילדה חסרת אונים".

הפסיכיאטר המחוזי מתקשה לאבחן את מצבו

כזכור, לאחר מעצרו של גולדרינג פנה עורך הדין גדי זילברשלג, פרקליטו של האב החשוד ברצח, לבית המשפט בבקשה לשלוח אותו להסתכלות שתקבע האם היה שפוי בעת ביצוע המעשה. בית המשפט נענה לבקשה וגולדרינג אושפז למשך שבוע ימים.

מחר צפויה להסתיים תקופת ההסתכלות, אלא שהפסיכיאטר המחוזי התקשה לקבוע את מצבו הנפשי של גולדרינג ופנה למשטרה ולפרקליטו של גולדרינג בבקשה להאריך את תקופת ההסתכלות, שבסופה יוחלט האם הוא כשיר לשהות במעצר ולהיחקר במשטרה.

פרקליטו של גולדרינג, עורך הדין גדי זילברשלג הסכים לדרישה, וכך גם המשטרה. "לאור בקשת הפסיכיאטר המחוזי להעמיק את הבדיקה במשך שבוע ימים, בכדי לנסות לברר מה היה מצבו של מרשי אסף בעת ביצוע המעשה, הסכמנו לבקשה", אמר הערב עו"ד זילברשלג.

דוח הפסיכיאטר הראשוני: "הרצח תוכנן"

בסוף חודש יולי התקבלה חוות דעת ראשונית של הפסיכיאטר שבדק את אסף. גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות 2 כי הדוח הראשוני תואם את הממצאים בזירה, שהעידו על כוונותיו המוקדמות לרצוח את בתו.

לפי אותם ממצאים, גולדרינג תכנן את הרצח באופן מדויק. בחקירותיו הראשונות, לפני שנלקח לבדיקה, אמר גולדרינג כי הוא "לא זוכר כלום".

מי שחשב שהתיק של אסף גולדרינג תפור, הבין לאחר חקירותיו האחרונות של האב החשוד ברצח כי הסיפור כנראה לא יהיה כל כך פשוט. כבר בשעות הראשונות שלאחר הרצח קשר עצמו גולדרינג לעבירות המיוחסות לו והודה כי הוא זה שחנק את בתו הקטנה בשקית ניילון. לאחר שנפגש עם עורך דינו, הפך קו ההגנה לאי כשירות נפשית.

"אי אפשר להגיד שהוא חזר בו מהודאתו", הבהיר אז גורם במשטרה, "אך הוא בהחלט משנה אותה". בחקירות האחרונות הבהיר גולדרינג לחוקריו כי כל פעולותיו היו בהשפעת הכדורים שהוא לקח וכי הוא לא זוכר דבר ממה שהתרחש בבית.

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?