גולדרינג כשיר לעמוד לדין? הפסיכיאטר לא בטוח

פרסום ראשון: גם אחרי שבוע של בדיקות, הרופאים לא מצליחים להכריע אם אסף גולדרינג, האב שחנק למוות את בתו נעה, כשיר נפשית לעמוד לדין. 12 שעות לפני הארכת מעצרו, הוועדה הפסיכיאטרית המחוזית מבקשת הערב להשאיר את גולדרינג בהסתכלות למשך שבוע נוסף. עורך דינו והמשטרה הסכימו לבקשה, ומחר יכריע בעניין בית המשפט

אסף גולדרינג, ארכיון (חדשות 2)

אסף גולדרינג שחשוד ברצח בתו נעה בת ה-3 וחצי יישאר ככל הנראה שבוע נוסף בבית החולים הפסיכיאטרי בו הוא שוהה לצורך הסתכלות - כך נודע הערב לחדשות 2.

הוועדה הפסיכיאטרית המחוזית ביקשה מהמשטרה ומעורך דינו של גולדרינג, להשאיר אותו להסתכלות נוספת למשך שבוע נוסף. למרות זאת, גולדרינג יובא לדיון הארכת המעצר בעניינו שיתקיים מחר, שם יכריע בית המשפט אם לאשר את הבקשה.

כזכור, לאחר מעצרו של גולדרינג פנה עורך הדין גדי זילברשלג, פרקליטו של האב החשוד ברצח, לבית המשפט בבקשה לשלוח אותו להסתכלות שתקבע האם היה שפוי בעת ביצוע המעשה. בית המשפט נענה לבקשה וגולדרינג אושפז למשך שבוע ימים.

מחר צפויה להסתיים תקופת ההסתכלות, אלא שהפסיכיאטר המחוזי התקשה לקבוע את מצבו הנפשי של גולדרינג ופנה למשטרה ולפרקליטו של גולדרינג בבקשה להאריך את תקופת ההסתכלות, שבסופה יוחלט האם הוא כשיר לשהות במעצר ולהיחקר במשטרה

פרקליטו של גולדרינג, עורך הדין גדי זילברשלג הסכים לדרישה, וכך גם המשטרה. "לאור בקשת הפסיכיאטר המחוזי להעמיק את הבדיקה במשך שבוע ימים, בכדי לנסות לברר מה היה מצבו של מרשי אסף בעת ביצוע המעשה, הסכמנו לבקשה", אמר הערב עו"ד זילברשלג.

דוח הפסיכיאטר הראשוני: "הרצח תוכנן"

בסוף חודש יולי התקבלה חוות דעת ראשונית של הפסיכיאטר שבדק את אסף. גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות 2 כי הדוח הראשוני תואם את הממצאים בזירה, שהעידו על כוונותיו המוקדמות לרצוח את בתו.

לפי אותם ממצאים, גולדרינג תכנן את הרצח באופן מדויק. בחקירותיו הראשונות, לפני שנלקח לבדיקה, אמר גולדרינג כי הוא "לא זוכר כלום".

מי שחשב שהתיק של אסף גולדרינג תפור, הבין לאחר חקירותיו האחרונות של האב החשוד ברצח כי הסיפור כנראה לא יהיה כל כך פשוט. כבר בשעות הראשונות שלאחר הרצח קשר עצמו גולדרינג לעבירות המיוחסות לו והודה כי הוא זה שחנק את בתו הקטנה בשקית ניילון. לאחר שנפגש עם עורך דינו, הפך קו ההגנה לאי כשירות נפשית.

"אי אפשר להגיד שהוא חזר בו מהודאתו", הבהיר אז גורם במשטרה, "אך הוא בהחלט משנה אותה". בחקירות האחרונות הבהיר גולדרינג לחוקריו כי כל פעולותיו היו בהשפעת הכדורים שהוא לקח וכי הוא לא זוכר דבר ממה שהתרחש בבית.

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?