המפכ"ל על הרצח: לא לצבוע מגזרים

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן קיים הערב פגישה מיוחדת בנוגע לחקירת מסע הטבח במרכז הנוער הגאה עם מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון. בסיום הפגישה אמר המפכ"ל: "למחוז ת"א יוקצה כל שיידרש לפענוח הרצח. תכלית צו איסור הפרסום שהוטל - לאסוף ראיות". חקירת המשטרה בנושא הטבח נמשכת

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן קיים הערב דיון מצומצם מיוחד עם מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר איילון, בנוגע למסע הרצח בבניין האגודה הגאה בלב תל אביב בשבת.

"מדובר ברצח נתעב ואכזרי, שחקירתו הוטלה על יחידה מקצועית ביותר", אמר המפכ"ל בסיום הפגישה. "יש להיזהר בצביעת מגזרים ואוכלוסיות ביחס לחשדות וכיוונים אפשריים".

המפכ"ל הוסיף: "משטרת ישראל רואה חשיבות עליונה בחקירת האירוע ולמחוז תל אביב יוקצה כל שיידרש לפענוח הרצח. צו איסור הפרסום שהוטל על החקירה תכליתו לאפשר לימ"ר (היחידה המרכזית) לאסוף ראיות, להגיע לחשוד ולמצות עמו את הדין - שזהו בוודאי המבחן והאינטרס הלאומי".

חקירת המשטרה הנרחבת בנושא הטבח במוצאי שבת ואיתור הרוצח שגבה את חייהם של שניים, נמשכת במלוא הכוח. חשוב לציין כי ברשותנו פרטים נוספים מחקירת הרצח, אך צו איסור הפרסום מונע מאיתנו לפרסמם.

המדריך הפצוע: "אחזור לשם"

"אני מתכוון לחזור לשם. אני בטוח בכך" - כך אמר הערב חן לנגר, מדריך שנפצע קשה בטבח במרכז הנוער הגאה בלב תל אביב.

לנגר שימש כמדריך באותו לילה ארור במוצאי שבת, בו נכנס אלמוני חמוש לפגישת בני הנוער במרתף הבניין וירה לכל עבר. שניים נהרגו, תשעה צעירים שנפצעו עדיין מאושפזים בבתי החולים. "נפצעתי ברגל", מספר לנגר ממקום אשפוזו בבית החולים "שיבא" בתל השומר. "הקליע חדר ברגל אחת ונכנס לרגל השנייה".

ללנגר היה הרבה מזל. "הקליע לא פגע בשום דבר חיוני, לא בעצם ולא בעצב", הוא מעדכן. "ישחררו אותי בימים הקרובים ואז אתחיל בהליכי הפיזיותרפיה". גם הוא יודע שהכאב הפיזי הוא רק חלק קטן מהפגיעה בו ובחבריו.

אחד החששות הוא שבעקבות האירוע, הצעירים יפחדו עוד יותר לצאת מהארון או להשתתף בפעילויות האגודה. "אין מה להתבייש ואין מה להסתיר", אומר לנגר לנערים ממיטת בית החולים. "זה דבר אישי, כל אחד יכול לשתף ולבחור מתי לשתף. ההזדמנות הזו נלקחה מההרוגים".

"אני רוצה לאחל החלמה מהירה לכל מי שנמצא בבתי החולים", אומר לנגר ומוסיף עוד איחול אחד: "החלמה מהירה גם לחברה הישראלית, שתצליח להחלים מפצע שכזה". 

הטבח במועדון הנוער הגאה - סיקור מיוחד:

ירי במרכז הומו-לסבי בת"א: שני הרוגים ו-11 פצועים

ההורים מבקשים תמיכה: "יש תרופה להומוסקסואליות?"

ההזדהות עם הגאים חוצת גבולות: מפגן תמיכה בלונדון

האם היורה בת"א תועד נמלט?

עדי ראייה: ראינו הרבה פצועים על הרצפה

המפגינים: דם על ידי ההומופובים

הקהילה מתאבלת: "אוהב אותך, אזכור אותך, אלחם בשבילך"

אוחובסקי: ביבי צריך להגיד את המילים הומואים ולסביות

הווידאופדיה: מצעד הגאווה