"האישומים נגד האם: התעללות והרעבה"

פרסום ראשון: מחר תובא האם החשודה בהרעבת בנה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם יוגש נגדה כתב אישום שצפוי להיות חמור למדי. בפרקליטות אישרו את הידיעה, גורמים המעורבים בחקירה לחדשות 2: "כתב האישום יהיה חמור ויכלול סעיפי התעללות והרעבה". קרוב משפחתה של האם בתגובה: "כתב האישום הזה הוא גורנישט"

הרעבה או עלילה? מחר אנו צפויים לגלות את הסעיפים בהם מואשמת האם החשודה בהרעבת בנה - כך אישר הערב גורם במשרד המשפטים בשיחה עם חדשות 2.

משיחה עם גורמים המעורבים בחקירה עולה ההערכה כי כתב האישום צפוי להיות חמור למדי, ולכלול גם סעיפים של התעללות פיזית בקטין חסר ישע וכן הרעבה ומניעת מזון. אם אכן כך יהיה, יש להניח שמחר שוב נחזה בהפגנות העדה החרדית ברחבי עיר הבירה.

קרוב משפחתה של האם החשודה אמר היום לחדשות 2 באינטרנט בתגובה לידיעה כי "כתב האישום הזה הוא גורנישט ["שום דבר" ביידיש], אבל בינתיים אנחנו משתדלים לא להגיב כדי לתת להם [לפרקליטות] את האפשרות לרדת מהעץ".

"לא הלך להם עם ההאשמה 'מרעיבה', אז עברו להתעללות, ואחר כך ניסו גם להאשים שפגעה בילדיה האחרים ולא הצליחו", הוסיף בן משפחתה של החשודה, "כל הזמן עשו צחוק מעצמם - וזה מה שיצא מכל הסיפור".

הילד שוחרר לבית דודו, האם שותקת בחקירה

האם החשודה נחקרה שוב במשטרה גם אתמול וגם היום, ובשני המקרים המשיכה לשמור על זכות השתיקה ולא ענתה לשאלות החוקרים.

פחות משבוע לאחר שהועבר הילד שאמו חשודה בהרעבתו, מבית החולים "הדסה עין כרם" לבית החולים "שיבא" בתל השומר, ביום שישי האחרון הוא שוחרר לבית דודו בבית שמש. מספר ימים לפני כן, לא הגיעה אמו לחקירתה במשטרה.

בתחילת השבוע שעבר הוא אושפז ב"שיבא" בהוראת בית המשפט ובעקבות המשך השיפור במצבו הבריאותי. לפי הדיווח שפורסם לראשונה באתר "חרדים", התקיימה התייעצות רפואית ב"שיבא", ובסופה נקבע כי הילד יכול להשתחרר לביתו.

במשפחתה של האם החשודה בהרעבה, הביעו אז סיפוק רב מחזרת הילד למשפחתו. אך יחד עם זאת הדגישו בפני חדשות 2 באינטרנט, כי האם לא תיפגש עם ילדה, בהתאם להוראות בית המשפט.

הפסיכיאטר שינה את חוות הדעת: המכתב המלא

הפסיכיאטר ד"ר מאיר יעקב וייל שבדק את האם החשודה בהרעבה שינה בשבוע שעבר את חוות דעתו לרעתה של האם וקבע כי לא בטוח שהיא יכולה לגדל את ילדיה. למרות זאת, פרקליטה של האם הירושלמית לא התרגש מכך יותר מדי. "ד"ר וייל הדגיש במכתבו שאינו רומז בשום אופן שמרשתי מהווה סכנה כלשהי לילדיה, כך שאין במכתב האמור כדי לפגום בחוות הדעת החד משמעי בעניינה של מרשתי", אמר עו"ד דוד הלוי לחדשות 2 באינטרנט.

מכתבו של ד"ר וייל הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ופורסם גם באתר "קצר". "לאחר שבחנתי, בדיעבד, את מכתבי, לא מצאתי בו כל פגם, למעט המשפט, בפרק המסקנות: 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה כולל ח' ללא כל סכנה'".

במכתב הוא קובע, "לא היו בידי הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו. אני מבקש להבהיר לך שאינני רומז בזה שהגברת מ' מהווה סכנה כלשהי לילדיה; מסקנתי היא שעל מנת להעריך את ההיבט הזה של המקרה, צריך הרבה יותר חומר והרבה יותר זמן מאלו שהיו בידי בשבוע שעבר. מלבד המשפט הנ"ל איני מוצא פגם בממצאי האחרים הכלולים בחומר שנמסר לבית המשפט הנכבד".

חוברת "עלילת הדם" של העדה החרדית

מנהיגי המאבק בפרשת "האם המרעיבה" סימנו בשבוע שעבר "וי" נוסף: הפצת חוברת בת 16 עמודים תחת הכותרת "עלילת הדם". האתר החרדי "כיכר השבת" דיווח כי החוברת תופץ בלא פחות מ-400 אלף עותקים בכל רחבי הארץ.

החוברת עוסקת ב"מסכת ההתעללות באמא המסורה ובבנה החולה", ומפרטת בהרחבה את "תעלולי משולש הרשע" - בית חולים הדסה, לשכת הרווחה ומשטרת ישראל.

בדפי החוברת מפורטים "השאלות שלא קיבלו מענה" על התנהלות מוסדות המדינה, כמו גם עדויות של מתנדבות, שעל פי החוברת הכירו היכרות אישית את האם ובנה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?