ליברמן: אתפטר אם יוגש נגדי כתב אישום

שר החוץ ליברמן פתח את ישיבת הסיעה של "ישראל ביתנו" בתגובה להמלצת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום על עבירות חמורות בהן: הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים. "קו פרשת המים מבחינתי יהיה החלטת היועמ"ש להגיש נגדי כתב אישום", אמר השר . "אם זה יקרה, אתפטר, אבל אני מאמין שאהייה שר חוץ גם בעוד שנתיים"

יום לאחר שהודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את השר אביגדור ליברמן, הגיב הבוקר שר החוץ לדברים בנחרצות. "אם יוגש נגדי כתב אישום - אתפטר", הבטיח ליברמן שבחר לערוך את ישיבת הסיעה, שנפתחה בהצהרתו, דווקא בחדר ועדת החוקה בכנסת.

"אני שמח שלאחר מאמצים גדולים ולאחר הבג"ץ שהגשתי, החקירה לפחות הגיעה לסיומה, ואני מקווה שגם מהפרקליטות נקבל תשובה במהרה", אמר השר. "אני חייב לציין שאתמול עברתי שוב על כל מה שנשאלתי ואני שלם עם כל דבר שעשיתי. גם אם הייתי צריך לחזור עוד הפעם הייתי עושה את אותו הדבר".

ליברמן הציג את לוח הזמנים הצפוי שלו. "מבחינתי, קו פרשת המים הוא ההחלטה הסופית של היועץ המשפטי לממשלה, לאחר שימוע, מתי שיהיה", אמר. "במידה ולאחר השימוע היועץ המשפטי לממשלה יחליט להגיש נגדי כתב אישום, אין ספק שבאותו רגע אתפטר, ותוך שלושה עד חמישה חודשים אתפטר גם מתפקידי כיושב ראש מפלגת ישראל ביתנו ומחברותי בכנסת".

למרות הצהרותיו, ליברמן משדר אופטימיות. "אם אתם שואלים אותי, גם בשנה הבאה ועוד שנתיים אשאר יו"ר המפלגה ושר החוץ", אמר. "בבחירות הבאות אני מבטיח שישראל ביתנו תעבור את ה-20 מנדטים כמו שהבטחנו".

חדשות חמורים נגד שר החוץ

אתמול, בתום חקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), הוחלט כי נמצאה תשתית ראייתית נגד שר החוץ וחשודים נוספים בפרשה. לדברי החוקרים, יש ברשותם מספיק עדויות לפיהן ביצע ליברמן עבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, הטרדת הון והלבנת הון.

לתיק החקירה שהועבר לפרקליטות צורפו אלפי מסמכים שלכאורה מחזקים את החשדות נגד שר החוץ. מלבד ליברמן, המליצה המשטרה המשטרה להעמיד לדין גם את פרקליטו, עו"ד יואב מני, ואת עוזרו האישי, שרון שלום.

"כבר 13 שנים שהמשטרה מנהלת אחרי מסע רדיפה, וככל שכוחי הפוליטי וכוחה של ישראל ביתנו עולה - כך גם מחריפים הניסיונות לסלק אותי מהפעילות הציבורית", הגיב אמש ליברמן להמלצה. "לא הייתה סיבה אמיתית לפתיחת החקירה נגדי, ואם החשדות היו מבוססים - אז החקירה לא הייתה נמשכת למעלה מעשור".

אביגדור ליברמן בפגוש את העיתונות

הווידאופדיה: אביגדור ליברמן