המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ליברמן

עכשיו זה רשמי: לאחר חקירה של שנים רבות, המשטרה מודיעה כי יש לה תשתית ראייתית להעמיד לדין את שר החוץ של מדינת ישראל בשורה ארוכה של עבירות. עכשיו יחכה ליברמן להחלטת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה. ליברמן: לא הייתה סיבה אמיתית לחקירה

הטבעת מתהדקת: המשטרה ממליצה הערב לפרקליטות להעמיד לדין את שר החוץ אביגדור ליברמן.

ההחלטה הגיעה לאחר שהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) הודיעה, לאחר שנים ארוכות של עבודה, על סיום חקירתה. בתום החקירה, בפיקודו של תת-ניצב שלומי איילון, הוחלט כי נמצאה תשתית ראייתית נגד שר החוץ וחשודים נוספים.

החוקרים מצאו מספיק עדויות לעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, הטרדת הון והלבנת הון. את המסקנות של יאח"ה אימץ גם ראש אגף חקירות מודיעין (אח"מ) במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ.

עכשיו ייאלצו הפרקליטות והיועץ המשפט לממשלה מני מזוז להחליט אם אכן לפעול על פי ההמלצות בדרך לכתב אישום נגד שר החוץ המכהן.

ליברמן: אין בסיס להמלצה

"כבר 13 שנים שהמשטרה מנהלת אחרי מסע רדיפה, וככל שכוחי הפוליטי וכוחה של ישראל ביתנו עולה - כך גם מחריפים הניסיונות לסלק אותי מהפעילות הציבורית", הגיב ליברמן להמלצה. "לא הייתה סיבה אמיתית לפתיחת החקירה נגדי, ואם החשדות היו מבוססים - אז החקירה לא הייתה נמשכת למעלה מעשור".

ליברמן טוען כי רק עתירתו לבג"ץ, שדרשה להפסיק את "עינוי הדין" שנגרם לו, חייבה את המשטרה לסיים את החקירה. "אין כל בסיס להמלצת המשטרה, וכפי שבמקרים אחרים המלצות המשטרה על העמדה לדין הסתיימו ללא כתב אישום או בזיכוי, כך צריך להיות גם במקרה הזה", הוא אומר.

ליברמן הוסיף: "אני מקווה שבניגוד למשטרה, גורמי אכיפת החוק האחרים ינהגו בהגינות, ללא שיקולים פוליטיים וללא דעות קדומות, ולא ינסו להצדיק בכוח את החקירה הפוליטית הארוכה בתולדות המדינה".

אביגדור ליברמן בפגוש את העיתונות

הווידאופדיה: אביגדור ליברמן