"איתי אמר שהוא היה עם בחורה"

שחקני קבוצת הפועל ת"א בכדורגל, דגלאס דה סילבה ואיתי שכטר, נעצרו בעיר גטנבורג בחשד לאונס. הם נחקרים ובהמשך יובאו בפני שופט. אביו של שכטר: "הוא אמר שהוא היה עם בחורה אך הוא אינו קשור לעניינים האלה". דובר המשטרה המקומית: "המקרה סווג כ'אונס'". כאן באתר נעביר דיווחים שוטפים מנחיתת הקבוצה בנתב"ג

איתי שכטר, ארכיון (ערוץ הספורט)

לידי חדשות 2 באינטרנט הגיע מידע, לפיו שחקני קבוצת הפועל תל אביב בכדורגל, דאגלס דה סילבה ואיתי שכטר, נעצרו בשוודיה בחשד לאונס. לפי הדיווחים, מסתמן כי דה סילבה הוא החשוד העיקרי במעשים ושכטר עוכב כי נכח באירוע, או מפני שהוא שותפו לחדר של דה סילבה.

מידע נוסף ובלעדי על הפרשה יפורסם הערב בתכנית "אולפן שישי" ב-20:00. עם נחיתת קבוצת הפועל תל אביב בנתב"ג נביא כאן באתר עדכונים שוטפים עם ראיונות ותמונות מהשטח.

הקבוצה שיחקה אמש מול קבוצת גטבורג וניצחה 1:3, הישג ספורטיבי יפה לכל הדעות. לא ברור מה בדיוק אירע לאחר המשחק, אך השניים, דה סילבה הברזיאלי ושכטר הישראלי, נעצרו בחדר המלון "רדיסון" שחלקו בגטנבורג.

תחנת המשטרה בה מוחזקים הכדורגלנים, נמצאת במרחק חצי שעת נסיעה משדה התעופה של העיר גטנבורג. לשם אמור להגיע שופט במהלך היום, שישמע את הצדדים. לחדשות 2 נודע כי השחקנים מוחזקים בנפרד, ומחכים לאישור מהמשטרה המקומית לפגוש את עורכי הדין שנשכרו עבורם.

"מה שאני יכול לומר זה שעיכבנו שני שחקני הפועל תל אביב לחקירה", אמר דובר המשטרה המקומית סטפן גוסטבסון. "הם נחקרים בעזרת מתרגם במהלך כל היום. השחקנים לא נעצרו וכרגע אין אישומים ממשיים נגדם. קיבלנו דיווח, אותו אנו חוקרים, והמקרה סווג כ'אונס'".

קונסול ישראל בדרכו לעיר

נחי שכטר, אבי של איתי, אמר לחדשות 2 כי "איתי התקשר אליי הבוקר ואמר שהיה עם בחורה, אך הוא אינו קשור לעניינים שעכשיו שקושרים בשמו ושהכל יהיה בסדר".

שחקני הקבוצה אמורים לנחות בשעות הצהריים בנמל התעופה בן גוריון - ללא שכטר ודה סילבה, איתם נשאר מנהל הקבוצה מורדי דדון. במהלך היום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם, ושם גם ישמעו עורכי הדין ונציגי הקבוצה את האישומים המדויקים.

במשרד החוץ אישרו את הדיווח. "הם נעצרו אתמול ומנהל הקבוצה ועוד אדם או שניים נשארו איתם", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר משרד החוץ, יגאל פלמור. "היום הם אמורים לראות שופט שיחליט האם להאריך את מעצרם". משרד החוץ המליץ לקבוצה לשכור עו"ד מקומי. קונסול ישראל בשבדיה ירון ראובני נמצא בדרכו לעיר.

שכטר כבש את שער השיוויון

במשחק עצמו רשמה הפועל הישג מרשים, לאחר שגברה על השוודים 3:1. גטנבורג עד לא מזמן הוליכה את טבלת הליגה המקומית, ונמצאת בכושר משחק טוב - בניגוד להפועל, שעדיין לא התחילה את העונה בישראל. מרבית משחקני גטבורג אף משחקים בנבחרות שוודיה - הצעירה והבוגרת.

הביתיים הוליכו משער של טוביאס היסן בדקה ה-21', אך עד מהרה חניכיו של אלי גוטמן התעשתו והחלו להכתיב את קצב המשחק. איתי שכטר עצמו, שעדיין מעוכב בשוודיה, כבש את שער השיוויון בדקה ה-73', וסמואל יבואה העלה את האדומים ליתרון חמש דקות מאוחר יותר. ביברס נאתכו השלים את הסנסציה עם שער בדקה ה-95' - עמוק בתוספת הזמן.

כדורגלן העבר פליקס חלפון נפצע קשה מירי בת"א

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק