נהגת נתפסה על כביש החוף נוסעת כשתינוק בחיקה

שוטרי אגף התנועה נדהמו לתפוס נהגת הנוסעת על כביש החוף כשתינוק בן שנה וחצי יושב על ברכיה. לאחר שעצרו ובדקו אותה התברר - לנהגת כבר 17 הרשעות תנועה קודמות. לטענתה אמרה: "התינוק בכה, לא הייתה לי ברירה"

אמא על גלגלים. ארכיון (רויטרס)

אמא מסוכנת על גלגלים: שוטרי אגף התנועה עצרו אמש נהגת בת 35, תושבת כפר חב"ד, כשהיא נוהגת על כביש החוף עם תינוק בן שנה וחצי יושב על ברכיה. לנהגת 17 הרשעות תעבורה קודמות.

הנהגת נסעה על כביש החוף ממחלף נתניה לכיוון צפון כשהבחינו בה שוטרי התנועה. לתדהמתם, הם זיהו שבינה לבין ההגה יושב תינוק קטן, תוך כדי שהיא נוהגת.

"לא הייתה לי ברירה"

השוטרים עצרו מיד את המכונית וראו שהם אינם מדמיינים. בו במקום העניקו לאם זימון לבית המשפט בגין נהיגה בקלות ראש.

לאחר שביצעו בדיקה מהירה במקום ראו השוטרים כי לנהגת עבר עשיר של עבירות תנועה. לנהגת היו לא פחות מ-17 הרשעות תעבורה קודמות, ביניהן עבירות חמורות כמו נהיגה במהירות מופרזת.

להגנתה אמרה הנהגת כי "התינוק בכה, ולא הייתה לי ברירה". כמובן שהתירוץ לא סיפק את השוטרים, והם שלחו אותה לביתה עם התלונה.

תוך כדי נהיגה

נהגים רבים מוצאים אינספור דברים לעשות כשהם נוסעים ברכב חוץ מהלתרכז בנהיגה. יש כאלה שמדברים בפלאפון, כותבים, אוכלים, מסדרים את השיער, או אפילו מבצעים את כל הפעולות יחד.

צילומים של עמותת "אור ירוק" שפרסמנו חשפו נהגים שהדרך היא בעדיפות שנייה עבורם. הם מבצעים מגוון פעילויות תוך כדי הנהיגה, עד שלעתים שתי הידיים כלל לא על ההגה.

החוק קובע שנהיגה בהיסח הדעת - כלומר כתיבה, קריאה ואכילה תוך כדי נהיגה, היא עבירה שבגינה תועמדו לדין ורישיונכם עלול להיפסל. שוטר שתפס אתכם מדברים בטלפון הנייד בזמן נהיגה ללא דיבורית, יכול לתת לכם קנס של 1,000 שקלים או רישום של 6 נקודות. אם לא אחזתם את ההגה בשתי הידיים, צפו לקנס של 100 שקלים.

מחקר: SMS בנהיגה - סכנת חיים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק