בית החולים הדסה: "הצלנו את חייו של הילד"

חקירת "האם המרעיבה" נמשכת - ללא החשודה המרכזית: האם החשודה הוזמנה לחקירה הבוקר בתחנת המשטרה בירושלים, אולם לטענת המשטרה היא בחרה שלא להגיע. המשפחה בתגובה: היא כלל לא הוזמנה לחקירה. במקביל הוציא בית החולים הודעה: "ברשותנו תשובות חד משמעיות לכל הטענות והשמועות המתפרסמות בעניין הטיפול הרפואי בילד"

האם החשודה בהרעבת בנה. ארכיון (חדשות 2)

נמשך מאבק הכוחות בין "האם המרעיבה" למשטרה: האם החשודה שהרעיבה את בנה הפעוט לא הגיעה הבוקר לחקירה שתוכננה לה בתחנת המשטרה בירושלים.

כזכור, האם שוחררה לביתה ביום שישי האחרון והותר לה להיפגש עם יתר ילדיה בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית של דוקטור יעקב וייל. בנה בן ה-3 של האישה, אשר נבדק החשד שהרעיבה אותו, הוצא ביום שני האחרון מבית החולים הדסה עין כרם והועבר למוסד רפואי אחר.

קרובי משפחתה של האם טענו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי האם לא נעדרת מהחקירה , כיוון שהיא כלל לא הוזמנה להגיע הבוקר לחקירה. "אתמול התקיימה ביקורת של המשטרה, אך היא לא קיבלה שום זימון לחקירה נוספת", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דודי זילברשלג, נציג המשפחה. "השוטרים בדקו שתנאי המעצר שלה מתקיימים, כלומר שאחיה או אשתו נמצאים איתו, מעבר לזה לא היייתה שום בעיה".

אין זו הפעם הראשונה שעולות תלונות מצד מערכת החוק כלפי התנהלותה של האם. בזמן שהותה במעצר בית אצל הרב אברהם פרויליך, היא נקראה לעבור בדיקה פסיכיאטרית, אך גם אליה בחרה שלא להגיע. מאוחר יותר נמסר כי היא חשה ברע וביקשה לדחות את הבדיקה. גם בחקירותיה הקודמות במשטרה לא שיתפה האם החשודה פעולה עם החוקרים וסירבה להשיב לשאלותיהם.

הדסה: הצלנו את חייו של הילד

בית חולים הדסה הוציא היום הודעה לעיתונות לפיה רופאי הדסה הצילו את חייו של הילד. "הדסה החזירה אותו למצב בריאותי מצוין והפנתה את תשומת לב רשויות הרווחה בדבר הצורך לטפל באם", נמסר מבית החולים.

"בהתאם לחובתנו המקצועית והמוסרית, העברנו את כל המידע המצוי ברשותנו לפרקליטות המדינה במסגרת ההליך המשפטי", הדגישו. "ברשותנו תשובות חד משמעיות לכל הטענות והשמועות המתפרסמות בעניין הטיפול הרפואי בילד.

"הדסה לא מנהלת כל מאבק נגד עדות או קהילות כלשהן- נהפוך הוא. הדסה לא תתייחס בכלי התקשורת להשמצות פרועות שאין להן כל שחר, המופצות על ידי גורמים קיצוניים וחסרי אחריות".

"תעלולי משולש הרשע"

אתמול הפיצו אנשי השכונה שהנהיגו את המאבק בפרשת "האם המרעיבה" חוברת בת 16 עמודים תחת הכותרת "עלילת הדם". האתר החרדי "כיכר השבת" דיווח כי החוברת תופץ בלא פחות מ-400 אלף עותקים בכל רחבי הארץ.

החוברת עוסקת ב"מסכת ההתעללות באמא המסורה ובבנה החולה", ומפרטת בהרחבה את "תעלולי משולש הרשע" - בית חולים הדסה, לשכת הרווחה ומשטרת ישראל.

בדפי החוברת מפורטים "השאלות שלא קיבלו מענה" על התנהלות מוסדות המדינה, כמו גם עדויות של מתנדבות, שעל פי החוברת הכירו היכרות אישית את האם ובנה

אתמול: חרדים תקפו שוטרים באבנים

אתמול נרשמה עליית מדרגה נוספת ביחסי העדה החרדית עם המשטרה: שני שוטרים שהגיעו לבית המגורים של משפחת "האם המרעיבה" במאה שערים, נרגמו באבנים ובחזיזים בעקבות שמועה שנפוצה במקום על בכוונתם לעצור את בעלה של האם ואביו של הילד.

מטרת הביקור הייתה לבדוק את תנאי מעצר הבית שבו שוהה האם, ולבדוק אם המשפחה אכן מקפידה על תנאי צו המעצר. נוכחותם של לובשי המדים הכחולים נפוצה במהרה ברחובות השכונה ועשרות חרדים מיהרו להגיע למקום. כשהתקרבו השוטרים לעבר ביתה של האם, הם נתקלו במטח של אבנים וחזיזים. השוטרים לא נפגעו, אולם נמלטו מהמקום כל עוד נפשם בם.

בתגובה להתפרעות של אנשי העדה בזמן הביקור ציין זילברשלג כי "במשטרה קצת לחוצים מכך שאנשים בלתי אחראיים תקפו את השוטרים, אבל זו האווירה במאה שערים, זה כבר לא קשור למשפחה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

הילד הועבר מבית החולים הדסה

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?