החשד: הרופאים ברומניה ניסו להימלט

פרסום ראשון: המשטרה ברומניה חושדת כי שני הרופאים הישראלים שהועסקו במרפאת הפוריות - ד"ר לויט וד"ר זיסקינד - ניסו להימלט, זאת למרות שהוצא נגדם צו עיכוב יציאה. לפי חשד נוסף, הם ניסו להעלים ראיות. מחר תבקש המשטרה המקומית להאריך את מעצרם

הערב מתברר "פרשת הביציות" ברומניה עוד רחוקה מסיום: ד"ר נתן לויט וד"ר גניה זיסקינד שהועסקו במרפאת הפוריות נעצרו על ידי המשטרה ברומניה, בחשד שניסו להעלים ראיות מהחקירה ושניסו להימלט מרומניה, למרות צו עיכוב היציאה שהוצא נגדם.

התובע הכללי ברומניה החליט לעצור את השניים בשלב זה ל-24 שעות. מחר הם צפויים להגיע שוב לבית המשפט, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם ב-29 ימים.

ד"ר לויט וד"ר זיסקינד נעצרו יחד בשבוע שעבר ביחד עם בעלי המרפאה, ד"ר הארי מירון ובנו ד"ר יאיר מירון, לאחר שרעולי הפנים של המשטרה הרומנית פרצו בכוחות גדולים למרפאת "סאביק" בבוקרשט. אלא שבניגוד לבני משפחת מירון, שני הרופאים שוחררו לאחר חקירה והוצא נגדם צו איסור יציאה מרומניה.

הנשים חוששות שהביציות הושמדו

בתכנית "אולפן שישי", חזרנו אל המרפאה ההיא. מרים ובני מכירים מצוין את מרפאת "סאביק" בבוקרשט. אחרי שנים של טיפולים שנכשלו כאן בארץ, 25 טיפולים, כשכבר אין בררה והגיל מכתיב תרומת ביצית ובישראל אין, שולחים אותם לשם.

מסע אחרי מסע, שמונה פעמים נסע הזוג לרומניה. אל אחת הנסיעות הצטרפה הבמאית ציפי ברנד, ומתארת את הדרך האבודה לילד, את כל מהלך המסע, ואת הטיפול על ידי הצוות הישראלי, שנעצר.

"כל פעם אותו סיפור, תמיד חולמת על תאומים", אומרת מרים. "בא לי לבכות, כל פעם אותו סיפור". בשבוע שעבר, שנה אחרי הניסיון האחרון הכושל, בני ומרים שמעו, כמו כולם, על האירועים ברומניה. סיפור המרפאה שאליה נסעו במשך שנים הוא עכשיו פרשת הביציות. "מיד ידעתי שזה בית החולים", היא אומרת. "תמיד אמרנו: זה רק עסקים, עסקים, עסקים".

ביומן שלה, תיעדה מרים 33 ניסיונות להביא ילד לעולם. בסופו של דבר החליטה לאמץ. למרות השמחה הגדולה לקראת האימוץ, למרות שעייפה לגמרי מנסיונות להיכנס להיריון, הידיעה שברומניה במרפאה נותרו עוד שתי ביציות עבורה, גרמה לה לאחרונה לחשוב שאולי עוד ייסעו הקיץ לשם, אולי עוד תנסה.

אבל אחרי השבוע הזה, היא חוששת שהביציות שלה הושמדו, שהסיכוי אי פעם ללדת אבד. הרצון להיות אימא יותר חזק מכול.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?