דיווח: ה-FBI ניסה להפליל בכיר בש"ס המקורב לרב עובדיה

פרשת המעצרים בקרב הקהילה היהודית הסורית בארה"ב ממשיכה להסתבך: אתר "חרדים" מדווח כי הבולשת האמריקנית ניסתה להפליל מקורב למנהיגה הרוחני של ש"ס באמצעות הפעלת בכיר בקהילה שלמה דואק

הרב עובדיה יוסף, ניסו להפליל (חדשות 2)

גל המעצרים בארצות הברית ממשיך לתת את אותותיו גם בש"ס. לאחר שדווח על חשש מקריסה כלכלית במפלגה, עתה עולה החשד כי נעשה ניסיון להפליל בכיר במפלגה המקורב למנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף.

במרכז הפרשה עומד שלמה דואק - מי שמכונה "המוסר": העסקן וגורם בכיר בקהילה החרדית האמריקנית שהופעל למעשה על ידי ה-FBI. אותו עסקן הסתבך עם החוק לפני מספר שנים, ובשביל לצאת "נקי", הסכים דואק להיות מופעל על ידי הבולשת האמריקנית. במשך שנים "כיבס" לבקשת ראשי הקהילה כספים שנפלו לפח של ה-FBI.

אתר "חרדים" מדווח היום כי דואק ניסה להפיל גם את צמרת ש"ס. על פי הדיווח, פנה דואק לבכיר בש"ס שעסק בגיוס כספים למוסדות התנועה. דואק הציע לבכיר לפרוט לו המחאה כבדה בתמורה לאחוזים. הבכיר סירב להצעה בנימוק שאינו עוסק בנושאים מסוג זה.

ש"ס: הפרשה לא קשורה אלינו

בדיעבד מתברר כי הפגישה כולה תועדה במצלמה נסתרת של ה-FBI. אם הבכיר היה מתפתה, ייתכן מאוד שגם ש"ס עצמה הייתה מסתבכת עם הבולשת. גורמים בש"ס משערים שאם אכן היה ניסיון להפליל גורמים בתנועה, הרי שייתכן שמדובר בגורמים מקרב הממסד הרבני. בכל מקרה אומרים בתנועה שאם אכן היו ניסיונות מסוג זה, הרי שטוב שהם כשלו.

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי גם בנו של דוד יוסף, בנו של הרב יוסף, היה קשור לקהילה שראשיה נעצרו. על פי הדיווח, הרב דוד יוסף היה בביקור בקהילה ועזב את אדמת ארה"ב מספר שעות לפני גל המעצרים.

בש"ס דאגו להבהיר היום רשמית כי למפלגה, על שריה וח"כיה, לא היה שום קשר לפרשה ולמעורבים בה.

החשד: שחיתות, הלבנת הון וסחר באיברים

הרשויות בארצות הברית חושדות שכמה מהרבנים שמעורבים בפרשת השחיתות בניו-ג'רזי סחרו גם באיברים שמקורם בישראל. כ-40 יהודים חרדים, חלקם רבנים, נעצרו בגל מעצרים חסר תקדים של ה-FBI, בחשד למעורבות בפרשת ענק של שחיתות והלבנת הון במליוני דולרים. ההערכה היא שהכספים ניתנו תמורת השפעה פוליטית.

על פי הדיווחים, מרבית העצורים הם יוצאי העדה הסורית בארה"ב. בין העצורים: שני ראשי עיר מצפון ניו ג'רזי, רבנים מהעיר ניו יורק ואפילו פוליטיקאים יהודים. העיתון "אסבורי פארק פרס" דיווח כי מדובר ביהודים שהיו מעורבים בישיבה הדתית "דיל ישיבה", בה מחונכים היהודים לפי המסורת הספרדית.

בארצות הברית טוענים כי גל המעצרים הענק הוא תוצאה של חקירה שנמשכה שנתיים, שבאה בעקבות העברות כספים חשודות של המעורבים. במסגרת המעצרים הוחרמו גם כמה כספות וחפצים מהישיבות.