אסף גולדרינג יישאר במעצר עוד 10 ימים

ביהמ"ש קבע בצהריים כי אסף גולדרינג שע"פ החשד רצח את בתו נועה ז"ל, יישאר עצור ל-10 ימים נוספים. השופט הורה על בדיקה פסיכיאטרית. המשטרה: יש חשש שהאב, שגם תקף שוטרים, יימלט. נועה נקברה הבוקר בירושלים

אסף גולדרינג, אביה של נועה ז"ל שנקברה היום בבית העלמין גבעת שאול בירושלים ושהודה ברציחתה, יישאר במעצר עוד 10 ימים - כך קבע בצהריים בית משפט השלום ברמלה. השופט הורה שגולדרינג יעבור בדיקה פסיכיאטרית על ידי הפסיכיאטר המחוזי.

פרקליטו של האב, עו"ד גדי זילברשלג, כעס במהלך הדיון ואמר כי מפקד מחוז מרכז של המשטרה ניסים מור אמר יותר בראיונות בתקשורת מאשר נציג המשטרה בדיון. ואילו נציג המשטרה טען בדיון כי ישנה סכנת הימלטות מהדין של האב.

נציג המשטרה גם פסל חשד לבעיה נפשית של גולדרינג, אך טען כי הוא תקף מספר שוטרים במהלך ניסיון ההתאבדות השני שלו. אבל פרקליטו של האב לא קיבל זאת. "מדובר במעשה של טירוף", אמר עו"ד זילברשלג. "כאשר יש פער כה גדול בין אופי האדם למעשיו, זה דורש בחינה נפשית". עורך הדין ביקש לערוך בדיקה פסיכיאטרית לאב. גולדרינג כבר עבר הלילה בדיקה פסיכיאטרית קצרה, שקבעה כי הוא כשיר לעמוד במעצר.

עוד ביקש עו"ד זילברשלג לקצוב את ימי המעצר במשורה. בתגובה אמר נציג המשטרה: "מה לא ברור? מתה ילדה בת שלוש וחצי".

בתחילת הדיון ביקש השופט מאביו של גולדרינג, דוד, לצאת מהאולם מחשש לשיבוש הליכי חקירה. כאשר נאמרו המילים "מאסר עולם", השפיל אסף את מבטו ארצה. דוד גולדרינג אמר לפני תחילת הדיון: "אנחנו באבל כבד ומבקשים מהתקשורת לעזוב אותנו".

גופתה של נועה נותחה

גופתה של נועה ז"ל הועברה הבוקר בשעה 06:00 לנתיחה במכון לרפואה משפטית, שם נותחה. החוקרים בודקים האם עברה הפעוטה גם בעבר מקרי התעללות מצד אביה. שעות ספורות מאוחר יותר היא הובאה למנוחת בירושלים, שם התגוררה עם אמה.

במקביל פונה הבוקר האב אסף לבית החולים מאיר בכפר סבא, לאחר שחש ברע בבית המעצר הדרים שבשרון. עם יציאתו, נראה לראשונה האב בוכה אל מול המצלמות. הוא לא היה מוכן לומר דבר.

ככל שנוקפות השעות מאז נמצאה גופתה של נועה בת ה-3 בווילה המשפחתית במושב בצרה, לאחר שנחנקה למוות על פי החשד בידי אביה, מתבררים מימדי הטרגדיה הנוראית הזו.

"נועה סירבה לממתק - והאב חנק אותה"

מחקירה הראשונית של המשטרה עולה החשד כי במהלך בוקר יום שבת ביקש האב לתת לבתו הקטנה ממתק. נועה סירבה, והסבירה כי "אמא הזהירה אותה שאבא יכול להרעיל אותה". בשלב הזה, ככל הנראה, נכנס האב להתקף של טירוף – וחנק את בתו בידיו החשופות.

לאחר ביצוע הרצח נשכב האב במיטתו, חתך את הוורידים בזרועותיו באמצעות סכין מטבח, בלע כמות גדולה של כדורים והתכונן למות. אביו של אסף, סבה של נועה, הגיע לבית במושב והבין שמשהו לא כשורה כשאף אחד לא פתח את דלת הכניסה, והזעיק את מד"א.

אנשי מד"א הם שפרצו את דלת הכניסה לבי,ת ויחד עם הסב גילו את המראה המזעזע בחדר השינה: האב מתבוסס בדמו במיטה, ולצידו – גופתה של נועה הקטנה ועל צווארה סימני אלימות קשים.

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?