"הילד המורעב" הועבר מבי"ח הדסה

שבועיים אחרי תמונות הזוועה של "הילד המורעב" במיטת בית החולים כשכולו עור ועצמות - היום הועבר הילד מבית החולים הדסה למוסד רפואי אחר במרכז הארץ, ולפי התמונות שלפניכם - הוא נראה עדיין רזה, אך הרבה יותר טוב מהתמונות להן הורגלנו

אחרי שבועות ארוכים - "הילד המורעב" בן ה-3 הוצא בצהריים מבית החולים הדסה עין-כרם והועבר למוסד רפואי אחר במרכז הארץ. אנו מנועים מלפרסם את שם המוסד בשל צו איסור פרסום שהטיל בית המשפט.

שבועיים אחרי שראינו את התמונות הקשות של הילד שהורעב, היום אנחנו רואים אותו בפעם הראשונה ביציאה מבית החולים הדסה עין כרם. כשרואים את התמונות האלה, מיד ניתן לראות שהוא כבר לא עור ועצמות. הוא עלה במשקל ונראה מאושש, ודאי ביחס לתמונות שזיעזעו מדינה שלמה - אבל הוא עדיין לא חוזר לבית אמו.

האם פגשה את יתר ילדיה

ביום שישי דחה בית המשפט המחוזי דחה את ערעור הפרקליטות על ההחלטה לשחרר את "האם המרעיבה" למעצר בביתה. בעקבות כך עזבה האם את ביתו של הרב פרויליך, בו שהתה בימים האחרונים במעצר בית, וחזרה לביתה. על פי החלטת בית המשפט, לא תוכל להיפגש עם בנה המאושפז בבית החולים הדסה.

בבוקר יום שישי החליטה שופטת בית משפט השלום בירושלים שולמית דותן לשחרר את האם למעצר בית בביתה. לא כולם הספיקו לעכל את התפנית הדרמטית בפרשה, והפרקליטות מיהרה לערער על ההחלטה. ואולם, הערעור נדחה בשעות הצהריים, ובית המשפט המחוזי אפשר לאם לשוב לביתה, אל ארבעת ילדיה.

בית המשפט קבע כי האם תהיה בפיקוח של אדם מבוגר בבית, וכן הוחלט כי ארבעת הילדים יעברו בדיקה רפואית. לגבי הילד, שהאם חשודה בהרעבתו, בית המשפט החליט לא לאפשר לה עדיין להיפגש איתו.

הערעור: "פרופ' וייל חרג מסמכותו"

"שגה בית המשפט הנכבד שקבע כי לילדי המשיבה לא נשקפת סכנה מפניה", נטען בערעור שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים. הפרקליטות דרשה להמשיך לשבועיים נוספים את תנאי מעצרה של האם מחוץ לביתה - אך בקשה זו, כאמור, נדחתה.

הפרקליטות התייחסה בהרחבה לחוות הדעת של פרופ' וייל שקבע שלא נשקפת סכנה לילדים עם שובה של האם לביתה. בערעור ציינה הפרקליטות, כי וייל חרג מסמכותו כאשר התייחס למסוכנותה של האם מבלי להיחשף לחומר הראיון על "האם המרעיבה".

 איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?