האב הועבר מבית החולים להמשך החקירה

במכון לרפואה משפטית ניתחו את גופתה של בת ה-3 שנרצחה על ידי אביה, אסף גולדרינג. זאת לאחר שאמה התייעצה עם רבנים ונתנה את הסכמתה לכך. ייבדק האם הילדה עברה התעללות נוספת. האב הוחזר מבית המעצר לביה"ח - ומשם נלקח להמשך חקירה

גופתה של נועה גולדרינג, הילדה בת השלוש שנרצחה אתמול על ידי אביה, הועברה הבוקר בשעה 06:00 לנתיחה במכון לרפואה משפטית, שם נותחה. החוקרים יבדקו כעת האם עברה הפעוטה גם בעבר מקרי התעללות מצד אביה. "הגופה נותחה הבוקר ב-06:00 לאחר הסכמת האם", אמרו היום במכון הפתולוגי לחדשות 2 באינטרנט. "הנתיחה הסתיימה, וכעת נבדק לאן תילקח גופת הפעוטה לקבורה".

במקביל פונה הבוקר האב, אסף גולדרינג, לבית החולים מאיר בכפר סבא לאחר שניסה להתאבד בבית המעצר הדרים שבשרון. זאת הפעם השלישית שהאב שהודה ברצח בתו מנסה לשים קץ לחייו. מאוחר יותר יצא מבית החולים והועבר להמשך חקירה. עם יציאתו, נראה לראשונה האב בוכה אל מול המצלמות. הוא לא היה מוכן לומר דבר.

בשעה 12:30 צפוי האב להתייצב לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום ברמלה. בית החולים דרש, בשל מצבו הרפואי, לפקח עליו עם מוניטור צמוד ותנאים נוספים שהשב"ס לא יכול לעמוד בהם, ולכן הוא הוחזר הלילה לבית החולים להשגחה. עורך דינו טוען כי הוא ככל הנראה ניסה להתאבד.

"נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

אמש, לאחר שהתייעצה עם רבנים, הסכימה האם ליזה, שעברה לאחרונה הליך של חזרה בתשובה, שבגופת בתה תתבצע נתיחה כדי לקבוע את סיבת המוות. אתמול ניסו גורמים בצוות החקירה לשכנע ארוכות את האם ובני המשפחה להסכים לביצוע הנתיחה, משום שהדבר עשוי לגבש תשתית ראייתית מוצקה יותר להגשת כתב אישום נגד האב.

ככל שנוקפות השעות מאז נמצאה גופתה של נועה בת ה-3 בווילה המשפחתית במושב בצרה, לאחר שנחנקה למוות על פי החשד בידי אביה, מתבררים מימדי הטרגדיה הנוראית הזו.

מחקירה הראשונית של המשטרה עולה החשד כי במהלך בוקר יום שבת ביקש האב לתת לבתו הקטנה ממתק. נועה סירבה, והסבירה כי "אמא הזהירה אותה שאבא יכול להרעיל אותה". בשלב הזה, ככל הנראה, נכנס האב להתקף של טירוף – וחנק את בתו בידיו החשופות.

לאחר ביצוע הרצח נשכב האב במיטתו, חתך את הוורידים בזרועותיו באמצעות סכין מטבח, בלע כמות גדולה של כדורים והתכונן למות. אביו של אסף, סבה של נועה, הגיע לבית במושב והבין שמשהו לא כשורה כשאף אחד לא פתח את דלת הכניסה, והזעיק את מד"א.

אנשי מד"א הם שפרצו את דלת הכניסה לבי,ת ויחד עם הסב גילו את המראה המזעזע בחדר השינה: האב מתבוסס בדמו במיטה, ולצידו – גופתה של נועה הקטנה ועל צווארה סימני אלימות קשים.

"אני אוהב אותך, למה הגענו למה שהגענו?"

הוריה של נועה נשואים מזה ארבע שנים, אבל בשנה האחרונה התגלעו בעיות בחיי הנישואים והם חיו בנפרד. אמה של נועה, ליזה גולדרינג, החלה באחרונה תהליך של חזרה בתשובה והתגוררה בירושלים. במסגרת הליך הגירושים בו החלו בני הזוג קיבל אסף את המשמורת על בתו במהלך סוף השבוע הזה, לקח אותה אליו הביתה למושב – ושם אירע הרצח הטרגי.

במכתב שכתב האב, ככל הנראה כבר לאחר שחנק את הילדה, סיפר על הקשיים שלו בעקבות הפרידה מאשתו, ופנה אליה ישירות: "אני אוהב אותך, למה הגענו למה שהגענו?".

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם