"נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

פרטים חדשים מחקירת הרצח במושב בצרה: החוקרים חושדים כי הבוקר רצה אסף גולדרינג לתת לבתו ממתק. נועה סירבה ואמרה לו "אמא הזהירה שאתה תרעיל אותי", האב נכנס להתקף טירוף - וחנק את בתו למוות. במכתב שכתב לאשתו לאחר הרצח נכתב: "אני אוהב אותך, למה הגענו לזה?". האב ניסה להתאבד שוב בבית החולים, חקירת הרצח נמשכת

ככל שנוקפות השעות מאז נמצאה גופתה של נועה גולדרינג בת ה-3 בוילה המשפחתית במושב בצרה, לאחר שנחנקה למוות על פי החשד בידי אביה אסף, מתבררים מימדי הטרגדיה הנוראית הזו.

מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה החשד כי במהלך בוקר יום שבת ביקש האב לתת לבתו הקטנה ממתק. נועה בת ה-3 סירבה, והסבירה כי "אמא הזהירה אותה שאבא יכול להרעיל אותה". רק בשלב הזה נכנס האב להתקף של טירוף – וחנק את בתו בידיו החשופות.

לאחר ביצוע הרצח נשכב האב במיטתו, חתך את הוורידים בזרועותיו באמצעות סכין מטבח, בלע כמות גדולה של כדורים והתכונן למות. אביו של אסף וסבה של נועה שהגיע לבית במושב הבין שמשהו לא כשורה כשאף אחד לא פתח את דלת הכניסה, והזעיק את מד"א.

אנשי מד"א הם שפרצו את דלת הכניסה לבית ויחד עם הסב גילו את המראה המזעזע בחדר השינה: האב מתבוסס בדמו במיטה, ולצידו – גופתה של נועה הקטנה ועל צווארה סימני אלימות קשים.

אסף כתב לאשתו: "אני אוהב אותך, למה הגענו למה שהגענו?"

הוריה של נועה נשואים מזה 4 שנים, אבל בשנה האחרונה התגלעו בעיות בחיי הנישואין והם חיו בנפרד. אמה של נועה, ליזה גולדרינג, החלה באחרונה תהליך של חזרה בתשובה והתגוררה בירושלים. במסגרת הליך הגירושין בו החלו בני הזוג קיבל אסף את המשמורת על בתו במהלך סוף השבוע הזה, לקח אותה אליו הביתה למושב – ושם אירע הרצח הטרגי.

במכתב שכתב האב, ככל הנראה כבר לאחר שחנק את הילדה, סיפר אסף על הקשיים שלו בעקבות הפרידה מאשתו, ופנה אליה ישירות: "אני אוהב אותך, למה הגענו למה שהגענו?".

משפחת האם מסרבת לנתיחה של גופת הבת

משפחתה של ליזה גולדרינג מסרבת לפי שעה לביצוע נתיחה שלאחר המוות בגופתה של נועה בת ה-3. בשעות הבוקר יגישו בני המשפחה עתירה לבית המשפט ברמלה, כדי למנוע את ביצוע הנתיחה, אך בינתיים מנסים גורמים בצוות החקירה לשכנע את בני המשפחה להסכים לביצוע הנתיחה, משום שהדבר עשוי לגבש תשתית ראייתית מוצקה יותר להגשת כתב אישום נגד האב.

אביה של ליזה וסבה של נועה בת ה-3 אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אף אחד לא יכול להבין את המצוקה שלנו, אף אחד לא יכול לעזור לנו. אני לא רוצה לדבר עם התקשורת שתסלף את האמת. מה שצריך לעשות יעשו המשטרה והפרקליטות ובית המשפט. אנחנו רק מבקשים שיתנו לנו מנוחה".

האב ניסה לקפוץ מהחלון בבית החולים

מבית החולים "מאיר", שם אושפז האב החשוד ברצח, מסרו כי בזמן הטיפול בו הוא השתולל וניסה לקפוץ מהחלון. הרופאים הזריקו לו מספר זריקות הרגעה, ובהמשך עם התאוששותו הוא הועבר לכלא הדרים. בבוקר הוא יובא לבית המשפט להארכת מעצרו. 

האב החשוד קשר את עצמו לביצוע הרצח והודה במעשה כבר בחקירה הראשונית בבית החולים. פרקליטו, עו"ד גדי זילברשלג, סיפר לחדשות 2 כי מצבו של גולדרינג בכי רע. "המצב הנפשי שלו מאד מאד קשה", אמר עורך הדין, שהוסיף כי אסף היה תחת השפעת כדורים בשעת ביצוע הרצח, כך שלמעשה לא היה צלול בדעתו.

משפחתו של האב החשוד ברצח סירבה לדבר עם העיתונאים והסתגרה בביתה שבמושב בצרה, אותו מושב בו נולד אסף, ואותו מושב בו רצה לגדל את בתו נועה – עד התקף הטירוף שהפך אותו לרוצח.

בהכנת הכתבה השתתפו ברהנו טגניה, יואב אבן ודפנה ליאל

החשד: אב רצח את בתו וניסה להתאבד