אב חנק למוות את בתו הפעוטה וניסה להתאבד

רצח מחריד במושב בצרה שבשרון: אסף גולדרינג, גבר כבן 30 חנק למוות את בתו נועה בת ה-3, ואז חתך לעצמו את הוורידים ובלע כדורים. אביו של החשוד הזעיק את מד"א וביחד הם מצאו את הגופה. ההורים בהליכי גירושין, ממכתב שהשאיר האב עולה החשד: הוא חשש שהאם, שחזרה בתשובה, תיקח את הילדה. המשטרה: "מחזיר אותנו לרצח רוז"

מה גורם לאב לחנוק למוות את בתו התינוקת? פעוטה כבת 3 נמצאה הבוקר ללא רוח חיים בבית בבצרה, לאחר שעל פי החשד אביה חנק אותה למוות, וניסה להתאבד כשחתך לעצמו את הוורידים ובלע כמות גדולה של כדורים.

שמו של האב: אסף גולדרינג, כבן 33 מבצרה, הנרצחת - בתו, נועה גולדרינג בת ה-3. האב שהודה ברצח הועבר במצב קל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא. צוותי מד"א שהגיעו למקום וקבעו את מותה של הילדה הודו כי מזמן לא נתקלו בזירת רצח כה מזעזעת, ואמרו: "מדובר במחזה קשה במיוחד".

הסבא וצוות מד"א מצאו את גופת הילדה

בסביבות השעה 10:30 הבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

השוטרים: "זה מזכיר לנו את סיפור רוז"

אביה של הילדה, אסף גולדרינג בן 33, נמצא שוכב לידה כשהוורידים בזרועותיו חתוכים, והכרתו מעורפלת ומטושטשת לאחר שלטענתו נטל כדורים רבים. הצוות הרפואי במקום ניסה לבצע החייאה בפעוטה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותה. בנוסף הוענק טיפול רפואי ראשוני לאב. גולדרינג הועבר במצב קל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "מאיר" בכפר סבא.

בבית החולים הודה האב בחקירה הראשונית כי חנק את בתו הקטנה למוות וניסה לשים קץ לחייו. האב ואמה של הילדה החלו בהליכי גירושין לפני כשבועיים, אחרי שהאם התקרבה לדת וחזרה בתשובה. החשד המרכזי בשלב זה הוא שהאב חשש שאשתו תיקח ממנו את המשמורת על הילדה, ולכן רצח אותה וניסה להתאבד.

"זה מחזיר אותנו לרוז", אמר לחדשות 2 באינטרנט מפקד מחוז מרכז ניצב ניסים מור, שהגיע לזירה. "ילדה קטנה יפהפיה שנרצחת על ידי אביה", הוסיף ניצב מור, "אני מניח שברגע שנחקור את האב בצורה מסודרת, יתבהרו יותר פרטים לגבי הסיבה מדוע ביצע את הרצח".

סמוך לאב נמצא מכתב המתאר את יחסיו עם האם

בזירת הרצח נמצא מכתב המתאר את הסכסוך של גולדרינג עם אשתו. המשטרה בודקת את הקשר בין המכתב לבין ביצוע המעשה, אולם לא מדובר במכתב התאבדות - אלא במסמך אישי של האב השופך מעט אור על יחסיו המעורערים עם רעייתו.

רפ"ק מיכה לוין, ראש מחלק רצח בימ"מ מרכז, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "לא מדובר במכתב פרידה קלאסי, אלא בתיאור השתלשלות הסכסוך בין בני הזוג". בשלב זה החוקרים מנתחים את תוכן המכתב ואת הקשר שלו לרצח הילדה.

השוטרים מסרו לאם את בשורת האיוב

אמה של הפעוטה, ליזה גולדרינג, החלה בהליכי גירושין מהאב אסף לפני כמה שבועות בלבד. רק אתמול הגיע האב לדירה בה מתגוררת רעייתו בנפרד בירושלים ואסף משם את בתו נועה לסוף השבוע בבית בבצרה. על פי החקירה הראשונית, הרקע לרצח הילדה הוא היחסים העכורים שהתגלעו בין בני הזוג לאחרונה, כשאחת הסיבות להם היא חזרתה בתשובה של האם.

שוטרים בליווי צוות מד"א הגיעו אחר הצהריים לדירה בה שוהה האם בירושלים ובישרו לה את בשורת האיוב. האם סירבה לדבר עם העיתונאים וכיסתה את ראשה בצעיף שימנע את זיהויה, ויצאה למכון לרפואה משפטית באבו כביר על מנת לזהות את גופת בתה.

"איש משפחה מקסים"

השכנים של המשפחה במושב בצרה מספרים כי אסף עשה רושם של איש משפחה מקסים שנהג לטפל בילדה בצורה מעוררת השתאות. ד', אחת הנשים מהמושב אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "הוא לקוח שלי, הייתי רואה אותו הרבה עם הילדה, אני לא יכולה להאמין שזה מה שקורה. כנראה שכולנו אנשים מקסימים אך כנראה שלכל אחד בתוך הבית שלו יש את החבילה שלו".

הנסיבות שהובילו לאירוע עדיין נחקרות, וחקירת המקרה הועברה לימ"מ מרכז. כוחות מז"פ נמצאים בזירת האירוע וממשיכים לאסוף פרטים על המקרה.