הערעור נדחה, האם תשוחרר לביתה

הפרקליטות ניסתה לדחות פעם נוספת את שחרורה של "האם המרעיבה" – אך לשווא. ביהמ"ש המחוזי דחה את הערעור – ושלח את האם לביתה, שם תוכל להיפגש עם בעלה ו-4 ילדיה. בשלב זה לא תוכל להיפגש עם הבן המאושפז

תוכל ללכת הבייתה: בית המשפט המחוזי דחה היום את ערעור הפרקליטות על ההחלטה לשחרר את "האם המרעיבה" למעצר בביתה. המשמעות: האם תוכל לעזוב את ביתו של הרב פרויליך, בו שהתה בימים האחרונים, אך לא תוכל להיפגש עם בנה המאושפז עדיין בבית החולים הדסה.

הבוקר החליטה שופטת בית משפט השלום בירושלים שולמית דותן לשחרר את האם למעצר בית בביתה. לא כולם הספיקו לעכל את התפנית הדרמטית בפרשה, והפרקליטות מיהרה לערער על ההחלטה. ואולם, הערעור נדחה בשעות הצהריים, ובית המשפט המחוזי אפשר לאם לשוב לביתה אם תחפוץ בכך.

האם תוכל כעת לחזור לחיות עם בעלה וארבעת ילדיה. עם זאת, היא תהיה בפיקוח של אדם מבוגר בבית, וכן הוחלט כי ארבעת הילדים יעברו בדיקה רפואית לפני חזרת אמם. בדיון בו הוחלט לשחרר את האם, עלתה הצעת פשרה לפיה תוכל האם לראות את ילדיה בביתו של הרב פרויליך או בביתה - בליווי הרב.

לגבי הילד, שהאם חשודה בהרעבתו, בית המשפט החליט לא לאפשר לה עדיין להיפגש איתו. הילד צפוי להיות משוחרר בקרוב מבית החולים הדסה עין כרם. עדיין לא ברור לאן יועבר הילד, שהאפשרויות הם, בית של קרוב משפחה, או מוסד אחר.

הערעור: "פרופ' וייל חרג מסמכותו"

"שגה בית המשפט הנכבד שקבע כי לילדי המשיבה לא נשקפת סכנה מפניה", נטען בערעור שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים. הפרקליטות דרשה להמשיך לשבועיים נוספים את תנאי מעצרה של האם מחוץ לביתה - אך בקשה זו, כאמור, נדחתה.

הפרקליטות מתייחסת בהרחבה לחוות הדעת של פרופ' וייל שקבע שלא נשקפת סכנה לילדים עם שובה של האם לביתה. בערעור ציינה הפרקליטות, כי וייל חרג מסמכותו כאשר התייחס למסוכנותה של האם מבלי להיחשף לחומר הראיון על "האם המרעיבה".

 איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?