המשטרה והפרקליטות: בכתב האישום יופיעו גם סעיפים של פגיעה וחבלה

גם במשטרה וגם בפרקליטות לא מתרגשים במיוחד מחוות הדעת הפסיכיאטרית שקבעה כי "האם המרעיבה" נורמטיבית לחלוטין. לטענתם, האם לא רק הרעיבה את בנה, אלא גם פגעה בו פיזית. בתוך כך מתברר שכותב חוות הדעת, הפסיכיאטר ד"ר וייל, פוטר מהדסה עין כרם לפני מספר חודשים. הבוקר יכריע ביהמ"ש בשאלה האם להשאירה במעצר

הפרקליטות והמשטרה לא מקבלות את חוות הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה בעניינה של האם החשודה בהרעבת בנה. אך לא רק זאת: הן טוענות כי ההרעבה היא רק קצה הקרחון.

מקורבי המשפחה שמחו על חוות הדעת של הפסיכיאטר פרופסור יעקב וייל. "האם אינה חולה פסיכיאטרית, אישה נורמטיבית", נכתב בחוות הדעת. "לא מצאתי כל תמיכה לליקוי נפשי כלשהו, היא תוכל להמשיך לתפקד כאם לכל ילדיה, כולל הילד המאושפז".

למרות כל אלו, במשטרה ובפרקליטות מתעקשים כי יש בידיהן ראיות שהאם לא רק הרעיבה את הילד, אלא גם פגעה בו מבחינה פיזית. הגורמים טוענים, כי בכתב האישום נגד האם, שצפוי כבר בשבוע הבא, היא תואשם גם בסעיפים של פגיעה וחבלה. הרב אברהם פרויליך, שמארח את האם בביתו, הכחיש את החשדות מכל וכל.

הבוקר תכריע שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים שולמית דותן בשאלת המשך מעצרה של האם. בשבוע האחרון שהתה האם במעצר בית בביתו של הרב פרויליך ונאסר עליה לפגוש את ילדיה. בהמשך לחוות דעתו של דוקטור וייל, יחליט בית המשפט אם לשחרר את האם לביתה שם תוכל לשהות עם ילדיה.

חוות דעת רפואית קבעה: הילד נפגע פיזית

החשש שהילד גם נפגע פיסית מתחזק גם לנוכח הפרסום הבלעדי של חדשות 2 באינטרנט מלפני מספר ימים. בחוות דעת רפואית של בית החולים על הילד, שניתנה על ידי רופא עור, נכתבו דברים דומים.

"המראה הקליני של דימומים טריים באצבעות ידיו ורגליו", נכתב בחוות הדעת, "לא התאים לאבחון כל מחלת עור המוכרת לי. הבעתי בעל פה דעתי - שהמראה טראומטי". רופא העור הוסיף בהבחנתו כי "אין ספק שמדובר בפגיעה טראומטית בעור, וסימני ההחלמה הנוכחיים מעידים על הפסקת הפגיעה והתחלת הריפוי".

כותב חוות הדעת פוטר לאחרונה מהדסה

בינתיים, בבית החולים הדסה מתכוננים לשחרר את הילד שמצבו השתפר מאוד במהלך תקופת אשפוזו. בבית החולים, כמו בפרקליטות ובמשטרה, משוכנעים כי האם היא זו שהביאה למצבו הרפואי החמור כל כך של בנה.

נושא חוות הדעת של ד"ר וייל מסתבך עוד יותר, נוכח הידיעות כי לרופא יש עבר מסובך עם בית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפז הילד.

מתברר כי ד"ר וייל היה שייך לבית החולים עד לפני ארבעה חודשים, ומסיבות שעדיין לא ידועות, פוטר. בדיון שהיה הלילה בבית המשפט, הציג הפסיכיאטר המחוזי חוות דעת אחרת לחלוטין שסתרה לגמרי את דעתו של ד"ר וייל. בשל חוות הדעת הנגדית, החליט בית המשפט בסופו של דבר, להחזיר את האם למעצר בית.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?