הרב פרויליך: "בעזות פנים מנסים להפריד בין אישה לפרי רחמה"

מקורבה של "האם המרעיבה", ומי ש"מארח" אותה בביתו במעצר הבית, יצא לרגע מהדיון בבית המשפט ותקף בצורה חסרת תקדים את התקשורת, החילונים ובית החולים הדסה. "סקנדל כזה עוד לא שמעתי", אמר. ""מה זה הכלא הזה לתינוק בן שלוש וחצי?!"

ההגנה הטובה ביותר היא התקפה: הרב אברהם פרויליך, מקורבה של ה"אם המרעיבה", ומי שמארח אותה בביתו במסגרת מעצר הבית אליו שוחררה השבוע, יוצא היום במתקפה חסרת תקדים נגד כלי התקשורת, החילונים ובכירי בית החולים הדסה. "אתם אלו שצריכים לממן לאם את המונית הראשונה - שתיקח אותה לראות את ילדיה", הוא מטיח היום בפני העיתונאים, בבית המשפט.

הרב פרויליך יצא במהלך הדיון לכלי התקשורת שהמתינו שעות ארוכות לתוצאותיו. "לא ייתכן שהפרקליטות תבוא ותערער רק על חלק מחוות הדעת הפסיכיאטרית, ותאמר שחלק אחד מקובל עליה וחלק אחר לא", אמר פרויליך לעיתונאים, והאשים: "אתם ניסיתם בעזות פנים להפריד בין אישה לפרי רחמה, סקנדל כזה עוד לא שמעתי".

"מה זה הכלא הזה לתינוק בן שלוש וחצי?!", קרא הרב. "בהדסה מעיזים להחזיק בכוח ילד, בזמן שהוריו הביולוגיים מתחננים בכתב ובעל פה לקבל אותו ולהעבירו לבית חולים במרכז הארץ", הוא הוסיף. "הדסה אפילו לא עונה ולא מגיב", האשים הרב.

חשיפה: הדוח הפסיכיאטרי של האם

לאחר שבוע של מעצר בית בביתו של הרב פרויליך, הגיעה היום האם החשודה בהרעבת בנה בן השלוש לבית משפט השלום בירושלים. בפעם הראשונה מאז תחילת הפרשה, הגיעה האם חשופת פנים ומחויכת ונראה כי הימים האחרונים היטיבו עימה לאחר תקופת המעצר הקצרה אותה חוותה. למרות שהגיעה בפנים חשופות - לא פרסמנו את תמונתה כדי לא לפגוע בילדיה.

הדיון התנהל בדלתיים סגורות, אולם פרקליטה של האם, עו"ד אברהם וייס, אמר לעיתונאים כי חוות הדעת הפסיכאטרית שוללת את האפשרות שהאם לוקה ב"תסמונת מינכהאוזן" וקובעת כי כי היא "אם נורמטיבית".

ובעוד הדיון בבית המשפט על המשך מעצרה של האם נמשך, אתר "חרדים" פירסם את חוות הדעת הפסיכיאטרית המלאה שכתב ד"ר וייל. על פי הפרסום, בדוח נכתב ש"היא אינה חולה פסיכיאטרית, היא אישה נורמטיבית ככל האמהות בקהילתה, לא מצאתי ליקוי נפשי אצלה ולא כל תמיכה במינכהאוזן..."

"אישה רצינית ותופסת עניין"

"אין הבדל בינה לבין כל אם אחרת", נכתב עוד בדוח. "בשלוש הפגישות שעשיתי אני לא רואה שום בעיה פסיכיאטרית, האישה מעולם לא נבדקה פסיכיאטרית והיא אישה בריאה ככל ההורים".

ד"ר וייל סיפר בדוח על על פגישתו הראשונה עם האישה, במרפאתו בשכונת תלפיות בשעת לילה מאוחרת. "היא אמרה לי שהיא חשה בחקירה כמו במשטרה. עם זאת, היא המשיכה בשיחה ומסרה פרטים לאורך כשעתיים, על עצמה, על הילד ח' ועל המהלך בשנתיים האחרונות". ד"ר וייל תאר את האישה כ"רצינית ותופסת עניין".

בהמשך הדוח, מופיע פירוט על עניינו הרפואי של הילד ה"מורעב", ועל מצבו בקצרה, מאז שנולד ועד למעצר אמו. "לאורך הזמן הממושך בו התענה הילד בבתי החולים, הייתה האם מקובלת ומעורבת מאוד בטיפולים. היא בילתה לידו שעות ארוכות, וזכתה לאמון מלא של הצוות הרפואי והסיעודי", נכתב.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?