התכשיטים מהשואה חזרו מג'נין

קשישה בת 82 הבחינה בדמות משוטטת בביתה בלילה, וגילתה שהתכשיטים שלה נגנבו. השוטרים שבדקו את הבית ראו שאין סימני פריצה - וחשדו בגנן שעבד אצל האישה. כשנתפס הודה והחזיר את רוב התכשיטים, שחלקם מתקופת השואה. בתה של הקשישה: "היא רוצה להסתכל לו בעיניים"

התכשיטים נגנבו. ארכיון (חדשות 2)

הגנב הגנן אינו פטור: קשישה בת 82 הגישה בתחילת החודש תלונה למשטרת מרחב השרון על גניבה מדירתה. השוטרים הגיעו לדירתה ביישוב תל מונד ואכן גילו שכמה חפצים נעלמו - אך לא מצאו במקום סימני פריצה.

הדבר עורר את חשד השוטרים, ונפתחה חקירה בנושא. לאחר מספר ימים שוב התקשרה הקשישה למשטרה, הפעם מפני שהבחינה כי נגנבו ממנה תכשיטים. בתלונתה היא הוסיפה כי ראתה דמות מסתובבת בלילה בביתה.

"עלה אצלנו חשד מכיוון שבמקום לא היו סימני פריצה וגם בגלל סימנים שונים בשטח", אמר לחדשות 2 באינטרנט החוקר זהאר זיידן. "לאחר חקירה מאסיבית נעצר הגנן של הקשישה באתר בנייה ביישוב, כשהוא מחזיק בשם אחר אבל עם אותו מכשיר טלפון נייד".

השוטרים עצרו את הגנן החשוד לחקירה, שם הודה במיוחס לו. "הוא ביקש מפועל אחר מהשטחים שייגש לביתו בג'נין ושיחזיר את התכשיטים", הוסיפר זיידן. "רוב התכשיטים, להם היה ערך כספי וגם רגשי, הוחזרו לקשישה". במשטרה ציינו שהתכשיטים שנגנבו היו בשווי 25 אלף שקלים, וחלקם נשארו אצל הקשישה מתקופת השואה.

הבת: "היא רוצה להסתכל לו בעיניים"

מיכל רייניץ, בתה של הקשישה, אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא עבד אצלה מדי פעם כגנן ונכנס לבית באופן חופשי. פעם אחת אפילו גילינו שהוא ישן במרתף הבית הסגור. היא התייחסה אליו יפה, הוא אכל ושתה אצלה ואז היא גילתה שנעלמו לה תכשיטים והתחלנו לחשוד בו".

"היא עצמה לא חשדה בו עד הדקה ה-99 והיא חשבה שהוא בסדר ולא יכול להיות שהוא יכול לעשות דבר כזה", הוסיפה הבת. "כשהיא ראתה במרתף הסגור אור, היא לא איבדה עשתונות והזעיקה אותי ואנחנו הזעקנו את המשטרה".

אמה, לדבריה, לא האמינה שהגנן המסור ביצע את המעשה - עד שהודה. "עכשיו היא רוצה להסתכל לו בעיניים ולשאול אותו איך הוא עשה לה דבר כזה אחרי שהיא התייחסה אליו ככה", סיכמה מיכל.

 איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?