בכירים בעדה החרדית: "הפסיכיאטר יקבע שהאם לא מסוכנת"

פרשת "האם המרעיבה": בעדה החרדית טוענים כי הפסיכיאטר שבדק את האם החשודה, ד"ר יעקב וייל, גיבש את חוות דעתו הסופית בעניינה ויגיש אותה מחר לביהמ"ש. המסקנות, לטענתם, חד משמעיות: "האם אינה מסוכנת לא לילד המאושפז ולא לשאר ילדיה ובני ביתה". ד"ר וייל לחדשות 2 באינטרנט: "אני לא אחלוק שום מסמך משפטי"

האם ובנה, לפני מספר חודשים (חדשות 2)

האם פרשת "האם המרעיבה" תסתיים בקול ענות חלושה? בכירים בעדה החרדית המקורבים למשפחה טוענים: הפסיכיאטר המחוזי ד"ר יעקב וייל עומד להציג בפני בית המשפט חוות דעת חיובית ביחס לאם החשודה בהרעבת בנה.

בכירים בעדה החרדית אשר עוסקים בנושא, אומרים כי בדוח הסופי של הפסיכיאטר נכתב כי "האם אינה מסוכנת לא לילד המאושפז ולא לשאר ילדיה ובני ביתה". העוסקים בנושא ציינו עוד כי "האישה נורמטיבית לחלוטין".

תוצאות חוות הדעת שאמורה להיות מוגשת מחר מגיעות לאחר פגישה נוספת - שנייה במספר - שככל הנראה התקיימה אמש בין הפסיכיאטר לבין האם. לאחר פגישת האבחון הראשונה ביניהם, ביקש ד"ר וייל פגישות נוספות - וככל הנראה נענה בחיוב.

"בדוח נכתב: היא אישה נורמטיבית ככל האמהות"

"לא אחלוק שום מסמך משפטי לפני שאגיש אותו לבית המשפט", אמר הערב ד"ר וייל בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט בנושא. לטענת החרדים, בדוח נכתב בין השאר: "לפי הערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע הורות כלפי כל ילדיה, כולל ח', ללא כל סכנה...".

לפי אתר "חרדים" עוד נכתב בדוח כי: "היא אינה חולה פסיכיאטרית, היא אישה נורמטיבית ככל האמהות בקהילתה, לא מצאתי ליקוי נפשי אצלה ולא כל תמיכה במינכהאוזן... איננה סובלת מתסמונת מינכהאוזן. אין הבדל בינה לבין כל אם אחרת. בשלוש הפגישות שעשיתי אני לא רואה שום בעיה פסיכיאטרית, האישה מעולם לא נבדקה פסיכיאטרית והיא אישה בריאה ככל ההורים".

קרוב משפחה של האם הגיב לפרסומים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, ואישר שגם הוא שמע עליהם: "בעזרת השם נקווה שזה נכון", אמר.

לאחר הבדיקה הראשונה אמרו במשפחה: "מסכימים לעוד בדיקות"

קרוב משפחתה של האם החשודה בהרעבת בנה אמר כבר אתמול לחדשות 2 באינטרנט כי הפסיכיאטר שבדק את האם בלילה הקודם, דורש עוד פגישות איתה כדי לקבוע את האבחון שלו.

"זו רק ההתחלה, אנחנו מבינים שהפסיכיאטר מבקש עוד פגישות ואנחנו נמשיך לכבד את ההחלטה שהתקבלה ונמשיך בשיתוף הפעולה", אמר קרוב המשפחה. "אנחנו לא מתחכמים עם החלטת בית המשפט".

במה שנראה כמעין "תרגיל" שנועד כנראה כדי להתחמק מהתקשורת, הובאה האם החשודה בהרעבת בנה למרפאתו של ד"ר וייל, שם עברה בחצות הליל בין יום שני לשלישי את הבדיקה הפסיכיאטרית. האישה הגיעה מלווה באחת מבנותיו של הרב פרויליך, לפגישה שארכה כשעה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?