"המרפאה לא פעלה בניגוד לחוק"

48 שעות אחרי הפשיטה על מרפאת הפוריות בבוקרשט, אנחנו מביאים שיחה ראשונה עם רופא ישראלי הבכיר, פרופ' נתן לויט, אחד החשודים בסחר בלתי חוקי בביציות. "העמידו אותנו עם הפנים לקיר", הוא מספר בראיון בלעדי. "לא נתנו לנו להוציא מילה"

"לחדר שלנו פרצו כמה אנשים רעולי פנים עם נשקים שלופים" - זה אמנם נשמע כלקוח מתוך סרט הוליוודי, אך למעשה כך מתאר פרופ' נתן לויט את מה שארע שלשום במרפאת הפוריות ברומניה.

"הם אמנם הזדהו מיד בתור משטרה אבל המחזה לא היה נעים", מתאר לויט, שהוא עצמו עוכב לחקירה בחשד לסחר לא חוקי בביציות. "העמידו אותנו עם הפנים לקיר. לא נתנו לנו להוציא מילה, צעקות נוראיות".

לויט מתחייב כי לא היה שום דבר לא חוקי בפעילות שלו ושל חבריו ברומניה. "ככל הידוע לנו המרפאה קיבלה אישום להיות מרפאת הפריה חוץ גופנית", הוא אמר בשיחה ראשונה לתקשורת הישראלית. "העתק של האישור נמצא אצלי. לא היה שום מצב שבו היא פעלה בניגוד לחוק הרומני. אם היה לנו מושג הקל שבקלים שיש בעיה חוקית לא היינו מתקרבים לשם".

"אחת המטופלות שכבה בפוזה מאוד אינטימית"

"אני לא יודע מה הטענות של השלטונות כלפיהם", אמר לויט בהתייחס לבעלי המרפאה שמעצרם הוארך בחודש. "אני לא יודע מה הם אמרו עלינו. אני לא מניח שהם אמרו דברים רעים ואני מקווה שלא אמרו דברים לא נכונים".

לויט התייחס לעובדה כי הפשיטה המשטרתית אירעה ממש במהלכו של טיפול. "אחת המטופלות שלנו שכבה שם בפוזה מאוד מאוד אינטימית". פרטים דומים אמרו גם המטופלות עצמן, שחלקן חזרו כבר לישראל.

ומה יקרה עכשיו? "בבוקר שוחררנו כשאסור לנו לעזוב את המדינה בימים הקרובים", מעדכן לויט. "מסרנו את הפרשה לטיפול של עורך דין מקומי ואנחנו מקווים שהוא יצליח לחלץ אותנו מכאן בהקדם. השגרירות מעורבת ובתמונה כל הזמן, אנחנו בקשר איתם".

חן לויט מחכה לשובו של אביה